Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri az 50 köbcentis robogó?

Falcon26 kérdése:

Megéri az 50 köbcentis robogó?

Figyelt kérdés
Szentendréről járok Budapestre munkába és gondoltam, hogy elkezdek robogóval járni. 17km-ről van szó, megéri a robogó? Nem lenne lassú vagy nem ölné meg a robogót oda-vissza 34 kilométer naponta?

2019. júl. 17. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A robogót nem ölné meg, de téged lehet. A 11-es útnak van néhány szakasza, ahol 100-zal mennek sokan, egy robogó sebessége meg max 60-70, de inkább 50-60. Főleg, ha 4T, picit fölfele kell menned és már csak 40.


Ha ilyen terveid vannak, sokkal inkább ajánlanám az A1 jogsit meglévő B-vel ("B125"). Egész olcsó és 125 köbcenti már elég lehet ilyen ingázáshoz. A 125ös jó ötlet lehet, fürge a városi dugóban, 90 km/h-t tudja tartani, keveset fogyaszt (2,5-2,8 L/100km), párezer forint évente a biztosítás meg adó összesen, ha japánt veszel, akkor alkatrésszel se lesz gond, megbízhatóság is kiváló.

2019. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem a 11-es uton mennék hanem a Pomázra vezetőn, akkor a sebesség talán még nem lenne gond. Most igazából csak a nyári őszi szezonra keresek egy kocsikiváltó járgányt, de sokat nem is akarok rá költeni mert mellette kocsira is megy félre pénz.
2019. júl. 17. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is most készülök robogót venni. De én csak városon belül fogok 5-5 km-t menni naponta. Ilyen távra, amit te tervezed, főleg, hogy városon kívüli szakasz is lenne, én megcsinálnám a különbözetit 125-re. 50-essel nem mernék napi szinten arra járni.
2019. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is 125-öst ajánlanék, az való erre, de ha nem akarsz az 50-es robogó bírja míg van benne olaj meg benzin. Igazából ha egy erősebb kétüteműt(Aerox, F12, SR50, Jog RR) veszel azzal lehet 75-80km/h körül menni, csak hát majdnem annyit fog fogyasztani, mint egy autó.
2019. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kerülhetsz Pomáz fele, de akkor mi értelme? Szerintem megérné a 125-ös, hosszú távon. Úgy tudsz számolni, hogy a jogsi 50 ezer, a motor 350 ezer, bukósisak 30 ezer, egyéb védőfelszerelés tőled függ, de kesztyűt, csizmát mindenképp ajánlom, illetve ha komolyan gondolod, akkor térdvédő + gerincprotektoros kabát vagy protektoring. Mindennel együtt cirka 500 ezer forint, ha az arany középutat választod. Viszont utána évente spórolsz csak a benzinnel 105 ezer forintot legalább (34km*5nap*4hét*8hónap=5440 km 8 hónap alatt, fogyasztás közötti különbség egy kocsihoz képest kb 5 liter /100km, azaz 54*5=270 liter benzin, ami 105 ezer forint kb 390 forint/L árral számolva). Én idén pl csak decembert meg januárt hagytam ki, amúgy végig motorral megyek munkába.


Forgalomban tartás meg igazán nem drága, 10 ezer az adó meg kgfb évente, alkatrészekre meg szervizre érdemes kb 50 ezret számolni. Ez mind-mind sokkal olcsóbb, mint egy autó.

2019. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rakd le a b125 -öt, és vegyél egy Honda PCX -et, picivel fog többet fogyasztani mint egy 50 -es 4ütemű, cserébe tud utazóba menni 85-90el.
2019. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!