Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megcsinálhatom így a jogosítvá...

Megcsinálhatom így a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Úgy tudom 16 és fél éves kortól lehet elkezdeni és állítólag vannak "gyorsított" autós iskolák ahol 3-4 hónap a vizsga. Ilyenbe mehetek 16 és fél évesen vagy nem? Minnél előbb szeretnék jogsit. Normális válaszokat várok nem kell papolni, hogy jajj újabb fiatal az utakon... Ha valaki ismer jó autós iskolát Pesten vagy az agglomerációjában akkor az írja meg a nevét , köszönöm.
2019. júl. 17. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A "gyorsított" ugyanúgy korhoz van kötve, értelemszerűen 18 éven felüliek tudják igénybe venni. Amíg nem töltöd be a törvényben meghatározott életkort, nem vezethetsz. Ezt egy gyorsított tanfolyam nem fogja felülbírálni. Ha egy ilyenre jelentkezel, csak addig a pontig végezheted el, ameddig a korod engedi, így az már neked nem lesz gyorsított képzés mert be kell várni amíg betöltöd a megengedett kort a folytatáshoz.
2019. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tévedek, 17 és fél évesnek kell lenned KRESZ vizsgához, és 18 a korhatár a forgalmihoz. Hiába kezded el korán, gyorsítottal, annyit érsz el vele, hogy várod a szülinapod, hogy végre vizsgázhass.
2019. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm... azóta megtaláltam hogy 16 és fél elméleti tanfolyam, 16 év 9 hónap:elméleti vizsga és 17 év gyakorlati vizsga
2019. júl. 17. 13:16
 4/8 A kérdező kommentje:

A tanfolyam elkezdésére illetve a vizsgák letételére a következő életkorok betöltését követően van lehetőséged:


"Elméleti tanfolyam (KRESZ) elkezdése:

16 és fél éves életkor betöltése után

Elméleti vizsga (KRESZ vizsga): 16 év 9 hónapos életkor betöltése után

Gyakorlati vizsga: 17 éves életkor betöltése után"

//frissjogsi.hu//

2019. júl. 17. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit írtál ez így is van. De nem kell emiatt gyorsított tanfolyamra járnod mert teljesen felesleges, a normális ütemben is ha elkezded 17 éves korod előtt 2 hónappal annyi idő alatt simán letudsz vizsgázni kreszből, aztán kezdheted a gyakorlati oktatásokat mire 17 leszel már eljutsz a vizsgáig. Egy B-s jogsit 0 ról kezdeni a végéig folyamatosan kb 3 hónap az egész. A gyorsított azoknak éri meg akik munka miatt nem tudnak állandóan oktatásokra járni és az elméletet online oktató felületen megtudják csinálni és ha jól tudom csak néhány órás képzésre kell bemenniük személyesen valahova ahol a lényeget elmagyarázzák és ennyi.
2019. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem is kell kreszre járni normálison se, online lehet kérni E-titánt és ha ott kész a vizsga akkor pedig lehet menni kreszvizsgázni az NKH-hoz.
2019. júl. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyorsított arra jó, hogy ha vezetési órára mennél akkor téged raknak be időpontra, nem az aki kevesebbet fizet. Ennyiben más a 2 fajta jogsiszerzés.
2019. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16 és fél évesen iratkozhatsz be szülői beleegyezéssel, ekkor már tanulhatod a kreszt. 16 és 3/4 tehát 16év és 9hónaposan mehetsz kreszből levizsgázni, utána ha meg van akkor mehetsz oktatóval a forgalomba vezetni. Ha esetleg nem mész át elsőre, hanem másodjára vagy harmadjára kreszből akkor érdemes gyorsítottba csinálni a vezetési órákat, hogy amikor a 17. életévedet betöltöd akkor tudsz menni forgalmi vizsgára. Én is gyorsítottba csináltam és kb a 16.óra körül mondta az oktató, hogy megvan a vizsga időpontom, lefoglalta nekem. Én meg nagyot néztem, mert volt még hátra 14óra legalább :D aztán a vizsgaidőpont 2hét múlva lett volna, és 14órát ledaráltunk 2hét alatt. Volt hogy egy nap suli előtt reggel 6től 8ig vezettem, majd délután 2től 4-ig. Vizsga napján eléggé izgultam, hibáztam is kisebbeket, de a vizsgabiztos azt mondta, hogy jóindulattal átenged, néztem is nagyot mert azthittem, hogy ez ennyi volt most nem sikerült, de nagyon meglepődtem. Kenőpénzt nem adtam neki.
2019. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!