Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F Astra indításkor lecsapja...

F Astra indításkor lecsapja az aksit. Miért?

Figyelt kérdés

Adott egy 1.4-es f astra, ami közel fél éve áll. Az akkumulátort feltöltöttem egy napon, és éjjelen át, beszereltem, szépen világít a kocsi kívül, belül, visszajelző fények vannak, gyújtás van, de amint ráfordítom a kulcsot az indításra, leszívja az aksit és elsötétül a kocsi teljesen. Utána átszereltem az én kocsimból a jó aksit, ugyanezt megcsinálta. Utána az én kocsimban kipróbáltam a régen álló aksit, az meg is döglött, se fény se hang, visszaszereltem az enyémet, azzal már beindult az én autóm.

Nem találtam zárlatra utaló jeleket, a biztosítékok is jók, szóval az indítómotorra gyanakodnék. Szerintetek az csinálhatja a fesztivált?



2019. júl. 19. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy RÁFORDÍTOD a kulcsot és rögtön minden lemerül.

Ha meg annyira zárlatos lenn az öninditó azt érezni , hallani kellene. Mégha teljesen meg lenne szorulva is az öninditó akkor se szabad ilyen hirtelen leszívni az akkut.

Nyilván ez az akksi már kuka, nem tartja az áramot és ezért lemerülhet nagyon hamar.

2019. júl. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy jó akksival egy zárlatos önindító látványos jelenséget produkált volna (füst).

Leginkább egy oxidos, meghúzhatatlanul kitágult akkusarura gyanakszom. Mert egyébként nem hirtelen tűnne el minden fény egy jó akkuval, legfeljebb erőteljesen csökkenne.

2019. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a negatív kábelt az akkuról, mennyire melegszik.

Valószínű már elolvadt rajta a szigetelés.

Régi dízel Opelek voltak olyan önindítókkal szerelve, amiknél izzottak a kábelei az akkunak.


Lehet, megszorult az önindító első indításnál, ilyenkor ha nem forog, kb mintha rövidre zárnád az akkut.

2019. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor RÁOPELÍTEM, végülis, mert opel. :D

Pedig úgy történt. Se fények, se semmi


Nekem azt mondták, hogy ha zárlat van, az az aksit hazavágja nyugdíjba. Az enyémet visszaszerelve mégis pöccre indult az én kocsim, miután a másik kocsiban se kép, se hang.


Ha meg szorul az indító, akkor nem tudom nem-e inkább csak terhelnie kéne, közben meg egy kalapáccsal kocogtatva megmozdulnia..


Benzines a gép egyébként. 1.4 8v, x14nz

2019. júl. 19. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy védelmi áramkör ami ekkora terhelésnél ami attól van hogy maga az önindító motorja menne, de ott a fogaskerekek vannak beállva esetleg bendix hiba is lehet az oka hogy túl nagy az áramfelvétel a motor tekerne de nem bír, és ezáltal nagyobb áramot vesz fel a kelleténél ami végett az elektronika letilt hogy egyrészt az akkut ne öld meg teljesen, másrészt azért hogy ne gyulladjon ki az autó. Én azt javaslom ne kínozd feleslegesen, kapjátok ki az önindítót, plusz a vezetékeket, sarukat alaposan nézzétek át, ha úgy van tisztítsátok le kontakt tisztítóval és az önindítót kiszerelve próbáljátok le hogy úgy működik-e egyáltalán hogy forgat-e éppenséggel. Ha úgy sem jó akkor valószínű azt kell széjjel kapni és alaposan kipucolni, újra zsírozni, esetleg felújítani sem árt ha már széjjel van kapva. Ha ez után hibátlanul üzemel akkor építsétek vissza az autóba, és ha akkor ismét ugyan azt a hibát produkálja akkor már lehet máshol keresni a hibát, akkor célszerű már a motorba nézni hogy az nincs-e beállva, esetleg tegyétek gyújtásra és húzzátok be, ha akkor beindul az autó picit járassátok, környéken tegyetek vele pár kört, és állítástok le. Ha akkor indul akkor a motor volt beállva és kellett neki némi "tornáztatás" ha így sem indul, meg húzásra sem akkor már komoylabb motorhiba lehet a bűnös. Vagy lehetséges a motorvezérlő elektronika van elpusztulva.
2019. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!