Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásárlás előtt a kocsi műszaki...

Vásárlás előtt a kocsi műszaki ellenőrzését (szerelővel) hogyan szokták intézni? Ki viszi el a kocsit? Közösen viszik szervizbe?

Figyelt kérdés

pl opel kocsit opel szervizzel kéne ellenőriztetni?

És mi van akkor, ha egy faluban van a kocsi, szerviz meg nincs a közelben?


2019. júl. 19. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
oda viszed az autót ahova akarod,ha te a márkaszervizbe akarod akkor oda, ha független szervizbe akkor oda, ha te a sufnis szerelődbe bízol akkor vele nézeted át stb
2019. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Én mindig úgy csináltam, hogy vittem magammal a szerelőt, ő a helyszínen átnézte a kocsit.

De ha neked ilyen lehetőséged nincs, akkor szimplán előre tájékoztatod az eladót, hogy melyik szervízben szeretnéd átvizsgáltatni. Nyilván célszerű felajánlani, hogy téríted a kiadásat, "benzinpénzt" adsz neki, mert elfurikázott az autóval a műhelyig és rászánta az időt. Ha nem megy bele, akkor sáros, el kell felejteni

2019. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor a tulaj elviszi szerelőhöz. Én az eredményről hogyan fogok tudni? Adnak neki írásos eredményt, amit eljuttat hozzám? És az olyan hogy bárki értelmezni tudja?
2019. júl. 19. 22:25
 4/6 anonim ***** válasza:

A tulaj nem fogja helyetted szerelőhöz vinni az autót, de nem is biznám azt rá, ugyanis ha neg akarok venni egy autót, közvetlenül a szerelőtől akarok tudni mindent róla, nem érdekel egy tulajdonos által mutatott papír.

Nyilván nem egyszerű a helyzet, mert a tulajdonos sem figja oda adni az autót, hogy menj vele, ahová akarsz, meg kell beszélni, össze kell hangolni, hol, és hogyan nézik át az autót, de ha abba semmiképpen nem egyezik bele, mindenre van kifogása, keress másik autót.

2019. júl. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Félreértesz, a tulaj vezeti az autót és ő is ott van az átnézésen.

Nyilván nem fogja egy idegennek odaadni a kocsit, hogy elvigye valahova.

Te leszervezed a szerelőt, márkaszervízt stb. Ő odamegy a kocsival, és értelemszerűen te is ott vagy, mert te is meg akarod nézni az autót.


#2

2019. júl. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy fizeted a kiesett időmet, amíg veled meg a kocsival a szervizben vagyunk.

Csupán benzinpénzért nem indulunk sehova sem.

2019. júl. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!