Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hosszabb motoros túrán...

Egy hosszabb motoros túrán akaratlanul (bedöglött a telefonos navi) felkerültem az Osztrák autópályára matrica nélkül. Már nagyon jöttem volna haza, így maradtam rajta. Van valakinek tapasztalata ilyenkor mi várható?

Figyelt kérdés

#osztrák #motorral autopálya
2019. júl. 19. 23:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Kapsz majd bírságot, Magyarországra is kiküldik. A navigáció nem mérvadó annak megítélése során, hogy véletlenül került-e valaki az adott útszakaszra, ugyanis azok ki is vannak táblázva (ha jól emlékszem még a Vignette felirat is ott virít a felhajtóknál). Ha a tábla hiányzott, akkor lenne jogod reklamálni.
2019. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Miután maradtál rajta, jönni fog majd a bírság postán.
2019. júl. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Ausztria nem orwelli világ. Semmi nem fog jönni. Ott matrica van, nem videó megfigyelés.
2019. júl. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
3: ha jártál volna valaha Ausztriában tudnád hogy minden felhajtó után ott a matrica ellenőrző. Ki fogják küldeni a bírságot, de annyira nem vészes osszeg, 15k körül forintban.
2019. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

4-

Jártam.

Néhol rendőrök ellenőrzik. Nem kérik be a rendszámmodat amikor veszik a matricát.

2019. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#5


[link]


Itt azt írják, hogy van kamerarendszer is. Miután nem jött le az első kijáraton, hanem végigjött, így valószínűleg belefutott néhány ilyen kamerába. Láthatóan másik irányba is néznek kamerák, azaz a rendszám is rögzítve volt. Ha nagyon nagy mázlija van, nem büntetik meg, de nem akartam hiú reményeket táplálni.

2019. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
#5 persze hogy nem kérik a rendszámot, mert ki kell ragasztani a matricát a szélvédőre. Ott ellenőrzi a kamera.
2019. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Egyébként kb. 10 km-el a felhajtó után volt egy erős villanás jobbról. Szélerőművek voltak abból az irányból. Remélem a nap tükröződött a forgó szélkerék lapátban. Bár Magyar fiatal pár már itthon egy benzinkúton azt mondta, hogy a gyorshajtásra is harapnak, én meg jöttem rendesen. Úgy tudtam, nincsen sebességkorlát az Osztrákoknál.
2019. júl. 22. 22:05
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez most remélem nem komoly :) És amikor beléptél az országba, nem nézted meg azt a 4 méter * 3 méteres táblát, amin rajta van, hogy hol mekkora a sebességkorlát?


Ne haragudj, de így duplán ostoba voltál. Egyrészt amiért maradtál a pályán, mert "már nagyon jöttél volna hazamásrészt amiért tekerted neki. Remélem nem büntetnek meg (amugy teljesen megérdemelnéd), de azért abban is bízom, hogy tanulsz belőle.


Én motoros túra előtt olyanokat meg szoktam nézni, hogy szabad-e sávok között menni, vagy járdán parkolni.

2019. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tudom tudom. De elég extrém hosszú motorozás sikeredett és örültem, hogy már irányban vagyok. Tiszavasvári-Újszandec-Brno-Bécs-Budapest-Tiszavasvári. 1330 km lett volna és a plusz körök miatt lett 1507 km. Egy nap alatt. Gondolhatod, hogy akkor ott inkább azt gondoltam inkább fizetek büntit, csak jöjjek hazafelé.
2019. júl. 23. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!