Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a jelei a rossz vákumsziva...

Mik a jelei a rossz vákumszivattyúnak?

Figyelt kérdés

Milyen jelei vannak annak ha rossz a vákuumszivattyú? Okozhat olyan problémát hogy az autó menet közben elkezd dadogni, aztán leáll és utána nem lehet beindítani? Mert látom hogy megy cső a vákumszivattyúról az adagolóra, viszont azt is tudom hogy az adagoló nem dolgozik. Okozhatja a problémát rossz vákuumszivattyú?


Astra f 1.7 d, 17DR motorkód.



2019. júl. 22. 06:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért pont abban keresed a hibát? :)


Inkább nézd végig az üzemanyag tartálytól a gázolajszűrőig az üzemanyag vezetéket, meg onnan az adagolóig, és vissza.

Meg a résolajcsöveket is.


Lelevegősödik az adagolód, az a baj.

Valahol van egy rossz cső, ami lukas, ereszt.

2019. júl. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem a csöveket, egészen a tanktól és nem látok arra utaló nyomot hogy valahol lukas lenne. Bekötöttem egy utólagos pumpát a gázolajszűrő elé (cseréltem gázolajszűrőt is) amit fel tudok pumpálni keményre. Az adagolóhoz tartó csövön az egyirányú szelep is jónak tűnik. Ha lelazítom az egyik nyomócsövet és úgy indítózok viszont nem jön rajta anyag, pedig szinte 100% hogy az adagolóig elmegy.
2019. júl. 22. 08:17
 3/7 anonim ***** válasza:

De gondolom ha felpumpálod üzemanyaggal, akkor indul egyből.


Pedig biztos levegősödés az oka, vagy a gázolajszűrőnél, vagy a pumpánál, meg nézd még meg a résolajcsöveket is, lehet, lazák a csapokon a porlasztókon.


Ja, milyen adagoló van az autón?


Remélem nem Lucas....


Ha az akkor az a probléma. :(

2019. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor sem indul ha felpumpálom.


De, Lucas adagoló van rajta. Csak azért nem vagyok 100%-ig biztos abban hogy az adagoló a rossz mert egyik pillanatról a másikra állt meg, minden előjel nélkül (értem ez alatt hogy nem indult nehezen, nem füstölt)

2019. júl. 22. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Te valamit nagyon össze keversz. A vákumszivattyú a fékrendszerbe van be építva.

[link]

Semmi köze az üzemanyaghoz, üzemanyagrendszerhez.

Vagy te mást keresel.

2019. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lucas adagoló önmagában képes a lelevegősödésre, az egy nagy lófing, van rajta 800 ezer tömítés, amelyikből 1 biztos elszáll mindig.


Dobd le róla azt a vackot, és szerezz rá egy Bosch adagolót, a nyomócsöveivel együtt(lucasé más)


De lehetőleg még működő autóról leszedve, mert a boschok meg nagyon allergiásak a kiszáradásra, és begyógyul az üzemanyagpupmpája adagolón belül. Az meg csak szétszedéssel javítható.

Vagyis olyan bosch adagolót nézz, amiben van gázolaj. Ez fontos.


Bosch adagolóval szerelt régi dízeleknél sosincs üzemanyagrendszerbeli hiba, csak ha valamelyik cső ereszt.


Ritka a lucas adagolós astra.

2019. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. júl. 23. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!