Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklistáknak miért lehet...

A biciklistáknak miért lehet minden szabályt megszegniük?

Figyelt kérdés
A biciklisták 99,999999%-a minden szabályt megszegve, össze vissza cikázik az autósok között, kereszteződésbek eresztben átmegy, és még neki áll följebb! Ez komoly? Nem egyszer fordul elő, hogy állok a dugóban, és két sáv között, ha nem fér el a biciklis, leüti a tükrét valakinek. És még neki áll följebb!
2019. aug. 16. 20:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
9-es. Ez ok, de nem a szembe jövő autó elé vágva. Kényszer helyzetben, és ha senkit nem zavar, elhet szabályt szegni. Nem erről van szó!!! hanem arról, hogy az önfejű biciklis miatt centikre állnak emg az autók egymástól.
2019. aug. 16. 22:26
 12/23 anonim ***** válasza:
25%

Én amikor a motoros jogsimat csináltam, még az oktató isazt mondta nyugodjak meg a való életben nem így kell majd közlekednem ahogy az órákon és a vizsgán elvárták, említette a vizsgám után hogy mindig vezessek úgy mintha célpont lennék, és el akarnának tüntetni az útról, legyek gyanakvó, és két keréken ne bízzak nagyon a másikban, mert nincs gyűrődési zóna körülöttem.


Szoktam látni szezononként egy hapsit az a MotoGP-ben érzi magát, úgy is vezet szinte, ha előtte mennek igyekezik kikerülni őket minél hamarabb, tükre pl nincs is, csak a szeme sarkából, és a térlátásával tájékozódik. Mondjuk az nem tudom hogy egy rendőr foglalkozik-e ilyennel, vagy rá van bízva a sofőrre hogy oldja meg a közlekedését tükör nélkül.


Persze bele lehet akadni egy autósba ha szűk a sor, de ezt vállalja aki furakodik.

2019. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
12- ez teljesen más dolog. ha valaki nem veszélyeztet ezzel másokat, csinálja. Ha elfér, menjen. De ne életveszélyesen, a gyalogosok előtt átvágva, a piroslámpát leszarva menjen!
2019. aug. 16. 22:31
 14/23 A kérdező kommentje:
Egyszer mentem a váci úton, az egyik kereszteződésen 47-el. és keresztben átmegy egy biciklis. (nekik piros volt) épp, hogy megtudtam állni, 4 másik autóssal együtt. Utána fordulok, megállítom, (másik 2 autóssal együtt) Megkérdeztük, hogy mégis mit képzelt, erre ő: én senkit nem zavartam, és ha nem hagynak békén, hívom a rendőrséget. Nehogymár ezután is valaki az ilyen biciklisek pártát fogja!
2019. aug. 16. 22:33
 15/23 anonim ***** válasza:
67%

"A kérdező kommentje:


Értem az érveiteket, és igaz, hogy az autósok is megszegik a szabályokat, de nem hülyén! Piros lámpán nem mennek át a kereszteződésen. Például."


Tudom, azért nem megy át, mert a féken állok, és megfogom. És még velem akart ordítozni a marha, hogy miért nem mentem át a piroson, s most össze van törve a kocsija.

2019. aug. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%

"A biciklisták 99,999999%-a minden szabályt megszegve"


Koltoi tulzas. Azert, mert nehany magabiztos, evek ota biciklin, ugyanazon az utvonalon kozlekedo kerekparos athagja a szabalyokat nem jelenti azt, hogy mindenki azt csinalja.


Hogy miert? Az elozo allitasom megmayarazza. Ismerik az utvonalat es a kiskapukat, ki is hasznaljak, mert nekik nincs jogositvanyuk, amit elvegyenek, illetve nem tudnak naluk sokkal gyengebbeknek halalos kimenetelu balesetet okozni az autosokkal ellentetben.

2019. aug. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Alain Delon ***** válasza:
50%
11: Honnan tudja, hogy szemből nem fognak jönni? Átlát az épületen?
2019. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem felelősségrevonhatók
2019. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Jogosítvány és rendszám kéne a biciklikhez és re. és minden kihágásért milliós büntetés, és jogosítvány elvétel 5-10 évre. Akkor megtanulják. Ugyanez az autósokra.
2019. aug. 17. 15:56
 20/23 anonim ***** válasza:
63%
Pilótaengedély ne kelljen hozzá?
2019. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!