Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hasonló szituációból lehet...

Hasonló szituációból lehet segítség nélkül "szabadulni"?

Figyelt kérdés

Renault Master 3.5-ös dobozos áruszállítóval dolgozom, van önbizalmam, de többnyire egészségesen, sok mindent megjártam már a belvárosban (is)gond nélkül és természetesen vannak hiányosságaim.

Ma viszont egy lakótelepen elakadtam az össze-vissza szabálytalanul parkoló autók között.


Bonyolult lenne elmagyarázni érthetően ezért inkább lerajzoltam.

[link]

Nagyjából így nézett ki a szituáció, itt-ott több kevesebb hely volt az autó körül, ez a rajz nem egy milliméterre pontos

rekonstrukció mielőtt valaki azt gondolná.

A lényege, hogy az autó jobb eleje volt közel a parkoló autóhoz, a jobb hátulja kaszálni akarta, a bal meg lecsapni az íven álló autót.

Ezekre kellett figyelni fél centi és milliméternyi helyek voltak.

Egy darabig küzdöttem, mászkáltam át az anyósülésre, néztem hogy mennyit mehetek még ne kaszáljon meg hogy ne csapja le a bal hátulja sem a parkoló autót, de amikor már úgy voltam hogy kellően beszorultam akkor dudálni kezdtem hogy valamelyik autó sofőrje hátha megjelenik és eláll.

Végül egy férfi jött segíteni ő nézte a jobb elejét és jobb hátulját, a segítségével 4-5 percbe telt kijutni.

Az igazság hogy én komolyan azt hittem, hogy fizikailag nem férek el, nem gondoltam volna hogy akár segítséggel is ki lehet jutni anélkül hogy valaki elállna.

Úgy hiszem érzem az autót, de nyilván nem milliméterre pontosan.

Teljesen őszintén kérdezem: profinak kell lenni hogy egy ilyen helyzetből szabaduljon az ember segítség nélkül, vagy csak segítséggel lehet?

(Csak a 2 normál tükör van az autón olyan nincs ami a tetőről nézni az elejét, és a Masternak van orra)


Természetesen bármikor vállalnom a balek szerepét aki nem fér el, ha az a kérdés,hogy esetleg sérüljön e valakinek a tulajdona és hogy kivegyenek a zsebemből pár tízezret mert jampiztam hogy megtudom csinálni.


2019. aug. 30. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Ezt így nem lehet megmondani, ott kellett volna lenni és látni.

Nyilván a mm-rekkel bőven túloztál de persze lehet nagyon nehéz szűkös helyeken boldogulni. Megoldottad, újabb tapasztalat, csinálni kell tovább. Az a lényeg nem tettél kárt és hajtottál el

2019. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Én már kamionnal is mentem nagyon szűk helyen, ott megkellett várni amíg arrébb megy két autó.

A légrugót meg lekellett engednem az erkély miatt.

2019. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Az nem hibázik, aki nem dolgozik. Én nem túl nagy személyautóval is kerültem olyan helyzetbe egy ház parkolónak használt belső udvarában, hogy két segítő kellett a kiálláshoz, meg 4-5 perc, pedig rutinos sofőr vagyok. Ez ilyen, a szemmérték olykor csal. És jól tetted, hogy végső soron segítséget hívtàl.
2019. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj. Ha nincs segítséged, akkor nem kell bemenni ilyen helyzetekbe. Ha valakit meghúzol vagy beszorulsz, akkor az első kérdés az lesz, hogy "na és miért mentél akkor be?" és egyébként teljesen jogosan. A profik úgy oldják meg az ilyen helyzeteket, hogy előre gondolkodnak és ha necces, akkor vagy kerülnek vagy segítséget kérnek valakitől, esetleg megmondják, hogy tovább nem mennek, ha kell a cuccos, akkor gyalogoljanak ki addig.
2019. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!