Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Átengeditek a bringást a zebrán?

Átengeditek a bringást a zebrán?

Figyelt kérdés

Itt ez a videó:


[link]


A videó nem Magyarországon lett felvéve, ott lehet mások a szabályok. Nálunk az alapelv a következő:


- A zebrát lassítva közelítem meg az autómmal.

- A kerékpáros azzal jelzi az átkelési szándékát, hogy leszáll a kerékpárról és gyalogosként a zebra szélére áll körülnézve, egyértelmű jeleit mutatva a szándékának.


Az alap tézis ebben az esetben az, hogy a zebrán kerékpárral áthajtani tilos. Ha nem száll le a kerékpárról, azzal azt sugallja, hogy nem kíván átkelni, csak beszélget a társaival vagy nézelődik, keresi hogy merre menjen tovább, stb... ha valaki olyan járművel közlekedik, amely közúti forgalomban is részt vehet, arról a többi közlekedő joggal feltételezheti, hogy legalább az alap szabályokkal tisztában van, így a viselkedését is e-szerint ítélik meg. A kerékpárosoktól joggal elvárható, hogy ismerjék a rájuk vonatkozó szabályokat, legalább elvi szinten.


Ti mit gondoltok?


(A sok trollra való tekintettel előre szólok, hogy aki nem tisztességesen válaszol, csak kötekedik és direkt veszekedést szít, azt azonnal jelentem hogy töröljék a válaszát.)



2019. nov. 4. 07:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Át, naponta vezetek, ismerem a valóságot
2019. nov. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Át, jobb a békesség. Rengeteg olyan ember biciklizik, akinek fingja nincs a kresz szabályokról, sokan azt hiszik, például hogy járdán és zebrán kell közlekedniük. Nem az én dolgom megnevelni őket, inkább átengedem, hogy ne legyen baleset.


Ha a szembejövő autós lakott területen 120-szal jön, a biciklis meg nem néz körbe, azért nem tudok felelősséget vállalni, de ez egy viszonylag ritka eset lehet.

2019. nov. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
18%
Még a gyalogost se.
2019. nov. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

Ha van választási lehetőségem, akkor nem engedem át, mert nincs elsőbbsége. (se keresnivalója a zebrán)

Ha leszáll és "gyalogossá válik", akkor természetesen átengedem.

2019. nov. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Hármaska, akkor gyorsan add vissza a jogosítványodat kérlek, mert egy zebrán gázolás is sok. Màrpedig majd' minden hétre jut egy az ilyen parasztok miatt. Aztán jössz majd ide sírni, hogy nem akarsz börtönbe kerülni, amiért átmentél egy babakocsis anyukán? Szerencsétlen barom.


A kérdèsre válaszolva én átengedem, mert sok a félreértés e szabály körül és őszintén szólva nekem nulla erőfeszítést jelent átengedni. Megjegyzem, elsőbbsège nincs, ezt tudom, de a KRESZ nem szabályozza pontosan, hogy magán a zebran tekerve vagy tolva szabad átmenni: kizarólag annak az eseteit szabályozza, hogy miképpen kerülhet egyáltalán oda a bringás, azaz mikor használhatja a járdàt?


Raadasul alkalmi bringáskènt tudom, hogy olykor egyszerűen irreális útvonalakon lehet csak teljesen szabàlyosan haladni leszállás nélkül, szóval már csak ezért is megértőbb és kooperatívabb vagyok.

2019. nov. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%
Rövidebb ideig tart átengedni a lendületben lévő bringást, mint elmagyarázni a bíróságon azt, miért ütöttem el fékezés nélkül. Persze én nem is vagyok tele indulattal, aki azt nézi fogvicsorgatva a volán mögött, hogy ki milyen szabálytalanságot vétett épp. Azt meghagyom a mindig mérges embereknek a szívrohammal együtt ötvenévesen.
2019. nov. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy nincs kifejezetten tiltva a KRESZ-ben, hogy áttekerjenek a zebrán, ez az egyik legszélesebb körben elterjedt tévhit. Egész egyszerűen nincs elsőbbségük.


Ugyanakkor autósként elengedem őket, ha nem igényel nagy fékezést, még akkor is, ha nem szállnak le. Minek szívózzak velük? Tekerni nehezebb, mint a gázt nyomni, illetve annyival kevesebb autó ontja a füstöt.

2019. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%

#6-os a számból vette ki a szót. Még nem esett le a korona a fejemről, ha átengedtem a bringást úgy, hogy még fékeznie sem kellett.


Az öröm kölcsönös...én nem járok rendőrségre, a bringásnak nem kell félévet gipszben feküdnie.


Ez az igazi bódottsá..


Megasztán én is gyalogos vagyok elég sűrűn.

2019. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Át, de azért jobban szeretem, ha leszáll róla.
2019. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Alex Fly ***** válasza:
100%

Az alal tézised hibás...

De ettől függetlenül ha elsőbbsége vanb akkor természetesen átengedem, ha nincs, akkor a forgalmi helyzettől függ.

2019. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!