Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem kötelező a téligumi használata?

Figyelt kérdés

Bizonyítottan jobb a téli gumi, de még a négyévszakos is fagypont körüli hőmérsékleten és az alatt mint a nyári,

mégis rengeteg autós szaladgál épp úgy városban mint pályán nyári gumival, aztán meg csodálja ha csúszkál vagy balesetet okoz...


Osztrákban és több szomszédos országban is kötelező már,


nálunk miért nem teszik azzá amikor nyilvánvalóan ember-életeket mentene egy szabályozás?


2019. nov. 8. 10:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
28%

totalcar cikkekre én azért nem bíznám az életem, már csak azért sem mert akad jó néhány cikkük ami esetén nem is lehetne nyilvánvalóbb hogy promóciós bújtatott fizetett hirdetés, Winkler meg bocsásson meg a világ de inkább egy showman bohóc mint szakember, persze jó a szövege ezért sokan benyelik ha orbitális hangnemet megengedve magának baromságokat is beszél. :D


Persze akinek jól esik olvassa, sok éven keresztül én is így tettem,

de egy ideje már az az oldal sem jobb mint bármelyik bulvár-szemét. :(


pénz pénz pénz, erről szólnak ezek is, nem a hiteles információk megosztásáról.


ettől függetlenül továbbra is azt mondom, ez a kell a téli jó télen is a nyári pont olyan mint a lapos-föld hívők,

a régi elméletekkel le és éljen a még annál is régebbi, elavult mert most ebben trendi hinni.


Félreértés ne essék, lesz@r0m ha jó neked a nyári aztán a nyakad töröd mert idén spórolni akartál 50.000 Ft-ot, de csak addig nem érdekel amíg nem ártatlanok életét sodrod veszélybe a hülyeséged miatt.


annyira sok már az ilyen überkirály-sofőr vagyok hozzáállásból, minek nekem a téli mert úgyis jobban tudok vezetni nyárival is mint más télivel... az ilyenekből az árokban épp tizenkettő egytucat,

benzinre telik évi 200.000 Ft is ha nem több, téligumira meg sok, de az Y fordulót fele csak úgy tudja megcsinálni ha fél órát t0k0l az út közepén hozzá.

2019. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
70%

Esetleg próbáld elolvasni és értelmezni, amit írtam. Meg a linkelt cikkeket.

Arról szó se volt, hogy nem kell télen a téli gumi, ez kb. mindenkinek nyilvánvaló rajtad kívül.

Csak arról a részletkérdésről volt szó, hogy száraz hidegben nem jobb a téli a nyárinál. De télen azért nem túl sok a teljesen eső-, hó-, latyak-, páralecsapódás-, jégmentes út. Ezért kell a téli gumi.

2019. nov. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!