Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek nem kéne nagyobb...

Szerintetek nem kéne nagyobb büntetést kiszabni arra, aki jogosítvány nélkül vezet?

Figyelt kérdés

Hát pár tízezer, ha nem pár ezer forintból meg lehet úszni egy jogosítvány nélküli vezetést, első alkalommal persze, hozzá kell tenni. Én kb. 80ezer kilométert vezettem le abban a 4 évben amióta jogsim van, és egyszer nem állított meg a rendőr. Jó, lehet ez egy extrém példa (nem tudom), de érthető a lényeg szerintem; relatíve ritka a szúrópróba szerű igazoltatás.

Ilyen ellenőrzési ráta mellett ez szinte semekkora visszatartó erő. Vagy mi a koncepció? Mégse annyira veszélyes az, aki jogsi nélkül vezet? Elvégre ha erre vetemedik valaki, az feltehetően mégiscsak tud kellően jól vezetni és elég kis valószínűséggel okoz balesetet?

Őszintén nem értem a jogalkotó gondolatait, hát 200ezer körül van jelenleg egy jogsi megszerzésének az ára és ehhez képest ilyen kicsi bírságok vannak?



2020. máj. 11. 00:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%

De, szerintem is nagyobbnak kéne lennie a büntetésnek.

Szokták mondani hogy az autó nem jogsival megy, de én erre mindig azt mondom, hogy de, mert aki nem képes azt megszerezni, az nem lehet alkalmas arra, hogy emberek közé menjen egy viszonylag veszélyes járművel. És ha mégis megteszi, akkor ezzel több életet kockáztat, amit én sokkal jobban büntetnék, mint ahogy most van.

2020. máj. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is.

Robogónál maradhatna ez a jelenlegi 45 ezer, de egy autónál szerintem minimum 100 ezer kéne legyen a büntetés, tekintve hogy sokkal veszélyesebb jármű.

2020. máj. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha több tényezőt számítanánk bele, szerintem azokkal arányosan simán lehetne növelni. Nem mindegy például, hogy hol történik az incidens. Szerintem aki a semmi közepén egy földúton vezet jogsi nélkül (és egy véletlen arra járó rendőr lekapcsolja), nem veszélyeztet senkit, tehát nem érdemel akkora büntetést, mint aki egy forgalmas főúton, esetleg autópályán, meg ilyenek.
2020. máj. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Akik jogsi nélkül mennek, általában a mélyszegény rétegből valók, a büdös életbe nem tudnak behajtani tőlük semmit.

Ismerem a fajtát, egy külön törvényt kellene rájuk írni....

A rendőr azt tehetné, hogy ott azonnal leveszi a rendszámot az autóról, de nem az ő nevén van, stbstbstb....nem hülyék a cigók, dörzsölt egy népség.

Na meg a rendőrök is tojnak tőlük.

2020. máj. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

"Hát pár tízezer, ha nem pár ezer forintból meg lehet úszni egy jogosítvány nélküli vezetést, első alkalommal persze, hozzá kell tenni." - írja a kérdező.

A valóság az, hogy amennyiben elismeri a helyszínen, akkor 45000 forint, ha följelentik, akkor a szabálysértési eljárásban 90000 forint a büntetése. Ez vonatkozik minden gépjármű-kategóriára, ha egyáltalán nincs semmi jogsija a lefüleltnek, vagy utánképzés hiánya miatt szünetel a vezetési jogosultsága.

2020. máj. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha viszont mondjuk van jogsija motorkerékpárra, de nincs személyautóra és vezeti, akkor a helyszínen elismerve 35000 forint, feljelentve és szabálysértési eljárásban 70000 forint a büntetési tétel.
2020. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Igen, jó pár büntetési tételt meg kellene emelni drasztikusan.

De amíg a traffipaxozás és a tuning módszeres üldözése csak a fő pénzbeszedési forrás, addig az ellenőrzés sem lesz fokozottabb, így nem is lesz sokkal nagyobb visszatartóerő

2020. máj. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
A büntetési tételek növelése nem sokat javít a szabàlykövető magatartás kialakításában. Az ellenőrzésbe futás valószínűségét kell növelni, mert egy kisebb, de biztosabb büntetés sokkal többet számít, mint egy bármilyen nagy, amivel csak a statisztikákban és mendemondárban találkoznak a szabálysértését hajlamos emberek.
2020. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Engem elég gyakran szoktak igazoltatni, úgyhogy én nem vállalnám be, hogy jogsi nélkül vezetek, de nem ítélem el azokat, akik így tesznek. Külföldön is rengeteg ember van, akinek nincs jogsija, mégis 30 milliós autókat vezetnek, jellemzően a bevándorló hátterű emberek, akik drogokkal keresik a kenyerüket. Autót meg bárki meg tud tanulni vezetni, mert a technikai része nem nehéz, és a mindennapi életben is logikus szabályok szerint közlekedünk, tehát olyan nem lehet, hogy valaki azért nem ad elsőbbséget, mert nem tudja, hogy mit jelent az a tábla. Egyenrangú útkereszteződésben már lehet, hogy nem áll meg, de a legtöbb helyzetben egyszerű ésszel is lehet boldogulni. Aki normálisan közlekedik, az jogsi nélkül is úgy vezet, aki meg állat módjára, azon az se segítene, ha hivatalosan is tehetné.
2020. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Autó elkoboz,obijektiv felelöség alapján tulaj felel,ha nem akkor meg autótolvaj azt jovan.
2020. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!