Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbra előre merőleges parkola...

Jobbra előre merőleges parkolasnal atmehetek a szembejövő sávba?

Figyelt kérdés
Elég szűkös, a saját savombol nem lenne hely befordulni. (Az oktatoval meg nem gyakoroltuk csak érdekel)
2020. máj. 20. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha más (pl. záróvonal) nem tiltja és nem akadályozod a szembejövőket, akkor igen.
2020. máj. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tanultam, hogy át kell menni, balra index, tükör holttér, át a másik sávba egy kicsit, aztán jobbra index, tükör holttér, és be a helyre.
2020. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Sokkal könnyebb, ha átmész, de ha nem is mész át, akkor tolatásnál egy szű utcánál úgyis átér az autó eleje (erre nagyon kell figyelni).
2020. máj. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Én úgy tanultam, hogy át kell menni, balra index,"

Így biztos nem tanultad, vagyis így biztos nem tanították.

Egyrészt ugye először indexelsz, utána változtatsz irányt.

Másrészt ha balra indexelsz és behúzódsz balra, akkor minden mögötted érkező jobbról ki fog kerülni.

2020. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván először az index, aztán a behúzódás, lehet a vessző miatt nem volt egyértelmű. De a mögöttem jövők nem tudnak kikerülni egy fél sávon, ha állnak az út mellett kocsik, csak a motorosok vagy biciklisek, nekik meg ugye elsőbbséget kell adni, azért kell a jobb oldalt figyelni. Nem is szerettem ezt a parkolást, hogy ennyi mindent kell nézni, főleg amikor egy egysávos utcában is indexelgetni kellett össze-vissza.
2020. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy hogy tanítják? A visszatolatos módszer is jó? Hogy túlmegyek es atteszem a feneket balra
2020. máj. 21. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Pécsen tanulok vezetni és nekem konkrétan mondta az oktató, hogy jobbra merőlegesen nem kezdhetem úgy, hogy balra húzom a kocsit, még indexel sem.


Ezt konkrétan elmondta, hogy volt akinél vizsgán belekötött a vizsgabiztos és csak azért nem bukott meg a tanítvány, mert közbevágott az oktató, hogy ezt ő tanította neki(hogy balra kezdje). Megvitatták és azóta az alább írt módszerrel tanítja.


Nekem azt mondta, hogy akkor szabályos, ha jobbra kezded meg a manővert. Ergo a balra előtted lévő kocsi hátuljához közelítesz. Majd mikor már közel vagy, balra hátra és utána simán előre ugye korrekcióval.

2020. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!