Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Használhatok közúton legálisan...

Használhatok közúton legálisan házilag bővített elektromos autót?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy akkumulátoros fűnyírót (Makita DLM532), ami egy töltéssel csak 20 percet bírt. Csináltam hozzá fillérekből házilag akkumulátort, azzal legalább másfél órát bír. Ez jelentős eltérés és a gyári akkuhoz képest töredék árból kihoztam.

Kérdésem az lenne, ha ugyanezt megtenném egy elektromos autóval (pl. 24kWh-ról 100kWh-ra bővíteném az akkumulátor cseréjével) akkor kimehetnék úgy közútra, hogy nem büntet meg a rendőr? Van bármi jogi lehetőség így átmenni a műszakin?

Vagy hiába használok csak nem éghető műanyagokat, hiába rakok bele minden szükséges védőelektronikát, soha az életben nem fogok tudni ezzel legálisan közúton közlekedni?

Nézi ezt egyáltalán valaki, tekintve, hogy a hajtáslánchoz nem, csak az energiatárolóhoz nyúlok?

Kiszámoltam, és még ha zsebbenyúlós (milliós nagyságrend) lenne az engedélyeztetés, akkor is busásan megérné ez nekem. Csak félek tőle, hogy ezt a fajta barkácsolást sehogyan sem fogják megengedni, hiába tudom hozni azt a színvonalat, amit a legtöbb gyártó, ha nincs róla papírom... De a neten eddig semmi erre vonatkozót nem találtam, azért bátorkodom itt megkérdezni :)



2020. máj. 25. 02:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy egy elektromos autóban nem olyan akku van, mint a fűnyíróban? Hogy tudnád a nagy gyártók színvonalát hozni a sufniban, ne viccelj már :D
2020. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Röviden: csak akkor, ha le is tudod újra vizsgáztatni.
2020. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod megtenni, ezek az autók blokkonként kezelik, ellenőrzik az aksikat; ha csak úgy megjelennek új blokkok, vagy a meglévők teljesítménye nő, ezzel nem tudnak mit kezdeni, nem fog működni.


De mint elvi kérdés, ez is az autó gyáritól való eltérő átalakításának számítana, tehát engedélyköteles.

2020. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért egy autó nem olyan, mint egy fűnyíró. Nem fogod tudni bővíteni.

Kérdésre válaszolva, legálisan nem mehetnél vele ki.

2020. máj. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehetne menni vele, csak nem tudná megcsinálni.

A rendőr biztos nem ellenőrizné az akkumlátort.

2020. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Attól, még nem lesz legális, hogy a rendőr nem ellenőrzi.
2020. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!