Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lesz ebből metrókocsi, amelyik...

Lesz ebből metrókocsi, amelyik jó is? Alstrom-ügy.

Figyelt kérdés
Ma bejelentették, hogy nem kellenek ezek a fék- és egyéb hibás vacakok. Állitólag a próbára behozottak nem is Franciaországban készültek, hanem valójában Kínában.
2010. júl. 30. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyik jobb, mint a másik (Fr.o, Kína)...
2010. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lengyel összeszerelés, de nem attól problémás.
2010. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Skoda motorok hajtják.

Amúgy a TGV alkotója miért lenne azért rossz, mert francia?

2010. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most azt mondták, hogy a fékek és az automatikus vezetés volt hibás. Ráadásul két éves már szállítaniuk kellett volna szerelvényeket, de semmit nem tett az Alstrom, csak pénz követelt. A "Gloárosok" messziről és magasról letojtak minket és ráfáztak.
2010. júl. 30. 23:35
 5/13 anonim ***** válasza:

a személyes véleményem, hogy egyrészt attól mert az alstom eltalálta a tgv-t, még simán elronthatta ezt. ne feledd, tudták hogy Mo-ra szánják. szerintem az alstom lezsírozta a demszkyvel, hogy olcsóbbért hoznak szarabb szerelvényeket, a különbözetet meg szépen lenyúlják. csak közben ebbe a játékba nem mindenki ment bele. és most folynak a politikai csatározások, hogy mi legyen.


hozzáteszem: mivel ugyanaz a felelőse az alstomoknak mint a régi orosz kocsik felujításának, nem tartom kizártnak hgoy most szándékosan visszadobják az egészet, felujítják a ruszki szerelvényeket, majd 3 év múlva megint az alstom-ot hozzák ki győztesnek....

2010. júl. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

egyébként a világban még van jónéhány másik gyártó is, így én attól nem félnék hogy esetleg gyártó nélkül maradunk :) inkább az a kérdés hogy valóban a jobbat fogják választani, vagy azt, amelyikből több lóvét lehet lenyúlni...

2010. júl. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Alstom metrok nem rosszak Elég sok helyen futnak. Nos a mienket elrontották mert olyan dolgokkal nem számoltak hogy nekünk más fékrendszert ír elő a szabvány és társai.


Vettünk volna inkább Siemenstől metrót. Ott a bécsi V/v tipus igaz ott is meg kell oldani az előre felé való menekülést. Viszont a biztosító berendezést is a Siemens szállítja így már nem lenne baj hogy kötbért kell fizetni nekik. Veszünk tőlük metrót :)

2010. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Járt valaki Szentendrén, a BKV jármű múzeumban? Ott van egy prototípus, magyar gyártmányú metrókocsi, a KUTYÁNAK SE KELLETT! Miért nem itthon gyártjuk? Magyar munkaerővel, magyar szakértelemmel?
2010. júl. 31. 12:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a Ganz-Hunsle G2 prototipusa. Azért is nem kerűlt sorozat gyártásra mert közben a Ganz-Hunslet megszünt létezni. És azért azzal a szerelvénnyel is voltak gondok.

[link]


10:19-es voltam

2010. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy a nekünk szánt Alstom Metropolis hajtása magyar. A motort a Ganztranselektro gyártotta/tervezte. Azóta a Ganztranselektro (ők építették a hajtást bele a Solaris trolijainkba 601-606os gépekbe majd Skoda néven a 607-616os gépekbe) azóta már a Skodáé lett az a magyar fejlesztésű motor


10:19-es voltam ismét

2010. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!