Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hibátlan műszaki állapotú...

Hibátlan műszaki állapotú 2017 Audi TT-RS, néha mindenki sorban villog és mutogat (nappal), mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Második alkalommal fordult elő velem, hogy főúton (nem autópályán) haladok "normális sebességgel" és lényegében MINDENKI villant rám szemből (egyet). Az autó egy 2017-es Audi TT-RS, bevallom eléggé mutatós darab, de nem villognak rám rendszeresen, csak néha (eddig 2x esett meg ennyire konzisztensen).


Ránézek a traffihunterre és valóban látom, hogy mérnek, de egy kocsisor végén megyek, normális követési távolsággal (tehát nem látszik rajtam, hogy tolnám le a sort, nem készülök agresszíven előzni), ennek ellenére a kocsisorból CSAK RÁM villognak, másokra nem (vagy csak nem láttam).


Az egyik szemből jövő autó sofőrje rám is mutatott, szerintem kb. a lökhárító közepére próbált rámutatni, amiből arra következtetnék, hogy talán a rendszám fityeg össze-vissza (tényleg nincs valami masszívan odaillesztve, szóval kézzel lehet mozgatni, de normális gyári illesztés), de mindkét alkalommal akkor villogtak rám, amikor a traffihunteren jelölve volt a mérés.


Egy másik körözött a kezével, ami meg talán futóműre enged következtetni, de kb. egy hónapja voltam teljes körű ellenőrzésen márkaszervizben, minden rendben, az autó úgy meg végig sima úton mint kés a vajon.


Tippek, ötletek? Szerintetek miért villognak? :D


Előre is köszönöm a segítséget!



2020. jún. 14. 13:49
A kérdező szavazást indított:
Traffipax / ellenőrzés
Rendszám fityeg
Egyéb műszaki hiba
Valami más
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Az ujjával vagy a kezével ha köröz az trafit jelent, meg a villogás is.
2020. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Velem is 1-2 alkalommal fordult ilyen elő, közben meg mutogatott a kocsim alá. Megálltam, alá néztem de semmi.
2020. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak a szokásos, nekem sosem villognak ha a Chironnal vagyok, sőt általában még akkor se ha csak a Wraith-el.
2020. jún. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
3
2020. jún. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

#3 ja nyilván


Amúgy a körözés a traffipax

2020. jún. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Szarkazmus akart lenni, tudod interneten mindenki mondhat bármit, ez is inkább amolyan na " menőzök egyet " kérdés akart lenni, főleg hogy a kérdés szempontjából lényegtelen lenne a kocsi típusa.
2020. jún. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elsősorban azért "menőztem" a kérdéssel, mert tudni akartan, hogy nem-e a feltűnő megjelenés villog mindenki, mert korábban ilyet nem láttam.


Amúgy én sem hinném el interneten senkinek, úgyhogy np, mindenesetre a kérdésre megkaptam a választ, tovább utánaolvasva is találtam a körzésre pl. itt: [link]


Úgyhogy mindenkinek köszönöm, megnyugodtam hogy nem fog kiszakadni a féltengely menet közben.

2020. jún. 15. 10:41
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Az egyik ismerősöm hasonló "problémával" traktálja a baráti kört.....

Ő egy 70'-es évekbeli veterán Ford Caprival magyarázza. Szerinte a szembejövőknek nagyon tetszik az autó ezért villognak.

Elsőre jót mosolyogtam, de néhány hónap elteltével már kezd unalmas lenni. :(

2020. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
2-es vagyok, nekem teljesen átlag kocsim van, de nem is körzött a kezével hanem a kocsim alá mutatott. Alá néztem de semmit sem láttam. Máig rejtély, hogy mit jelezhetett ezzel nekem.
2020. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8


"Elsőre jót mosolyogtam, de néhány hónap elteltével már kezd unalmas lenni. :("


Én a vásárlást követően elég hamar rájöttem, hogy a sáros kivert kutyát nem érdekli hogy milyen verdám van, innen jött az ötlet, hogy inkább kiírom ide ahelyett, hogy fárasztanék vele valakit élőben.

2020. jún. 16. 18:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!