Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklivel nem lehet menni a...

Biciklivel nem lehet menni a főúton a belső sávban?

Figyelt kérdés
Már egy ideje mentem egy négysávos főúton biciklivel a belső sávban, kb. 25-tel, mert nem tud többet a bicikli. Valaki dudált egyet mögöttem, gondoltam akkor behúzódok balra, hogy ha előzhetnékje van, menjen csak. Erre elkezdtek még többen dudálni (vagy egy valaki többször, nem tudom őszintén). Aztán elhajtott mellettem valaki, és azt kiabálta, hogy figyeljek már. Pontosan milyen szabályt szegtem meg, hogy ennyi embert felidegesítettem? Vagy csak türelmetlenek voltak?

2020. júl. 2. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Darwin díj várományos...
2020. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Jobbra kell húzodnod, ha mehetsz az úton egyáltalán.


Melyik főúton történt ez?

2020. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Ez csak egy kezdő troll.
2020. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Házi feladat:

1 -számold össze, hogy az adott úton mennyi kerékpárost látsz a belső sávban tekerni, és gondolkozz el rajta, hogy vajon miért annyit...

2 - vegyél egy KRESZ könyvet, és tanuld meg a fontos szabályokat, főleg, ha forgalmas utakon közlekedsz.


Arra sikerült magadtól rájönni, hogy a bicajt max 25-el bírtad tekerni, és hogy a gyorsabban haladókat ne tartsd fel, "előzékenyen" bementél a belső sávba, ahol még gyorsabban közlekednek - szerinted jól csináltad?

Az nem volt a gondolataid között, hogy jobbra kellene inkább húzódni?

2020. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Nyugodtan, de akár gyalog is. Föleg ha a tizedik söröd után vagy.
2020. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
1X igen.
2020. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ.

Csak lakott területen belül mehetsz a belső sávban és csak akkor, ha balra fogsz kanyarodni.

Lakott területen kívül alapból tilos a balra kanyarodás kerékpárral, így ott biztosan nem használhatod a belső sávot.

2020. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%
Már hogyne lehetne közlekedni a belsőben. Azért vonatkozik az autósokra a jobbra tarts szabály, hogy a biciklisek nyugodtan tekerhessenek a belsőben. Tudod, nekik külön elzárt sáv kell mert életveszélyesek :)
2020. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Váci úton 70 táblánál menj belső sávba ahol ha én 70 nem megyek úgy eloznek mintha állnék....
2020. júl. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Javaslom a KRESZ alapos tanulmányozását. Ebben benne foglaltatik, hogy párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten (azaz többsávos úton) alapvetően jobbratartási kötelezettség van tehát a jobb szélső (külső) sávot szabad használnod, kivéve, ha előzöl, de akkor is az előzést követően vissza kell térned a külső sávba. Lakott területen belül folyamatos haladásra a 3 vagy többsávos úton a belső sávokat csak GÉPJÁRMŰVEL szabad igénybe venni (a kerékpár NEM gépjármű), a legbelső sávon pedig kizárólag személygépkocsi és motorkerékpár haladhat folyamatosan. A legbelső sávba kizárólag akkor sorolhatsz be lámpás kereszteződés előtt, ha balra akarsz kanyarodni. Nagyforgalmú úton biciklivel sokszor ez is veszélyes lehet, ilyenkor érdemes lehet közvetett módon balra kanyarodni, azaz a jobb oldalról becsatlakozó útra besorolni és onnan egyenesen áthaladni a többsávos főúton. Lakott területen kívüli főútvonalon pedig kerékpárral az út jobb széléhez húzódva (vagy leállósávon) lehet közlekedni, balra kanyarodni vagy megfordulni pedig TILOS! A kerékpárról leszállva lehet áttolni az úton a biciklit a gyalogos közlekedés szabályai szerint.
márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!