Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen jogszabály írja azt...

Milyen jogszabály írja azt le, hogy miként kell szabályosan használni a biztonsági övet? A kresz csak a kötelező használatát határozza meg, de hogy mi a helyes becsatolási mód azt nem tartalmazza.

Figyelt kérdés

2020. júl. 7. 07:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ is megfelelően szabályozza, ezt írja róla:

48. §

"(4) A külön jogszabályban meghatározott M1, M2, M3, N1, N2, N3 kategóriájú gépkocsiban, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni"

Tehát úgy kell becsatolnod az övet, hogy azzal rögzítsd magadat. Az ülés háta mögött becsatolás, ülés előtt áthúzva becsatolás, majd ráülés és egyéb módszerek nem teljesítik ezt a feltételt.

2020. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

" hogy mi a helyes becsatolási mód azt nem tartalmazza."

Mégis mit értesz ezen vagy hogy nem tudod bekapcsolni?

2020. júl. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sokan csatolják be magukat úgy, hogy csak az öv felső részét húzzàk át.


Pl eleve be van csatolva az öv éjjel-nappal az autóban. Az ülésbe úgy ül be, hogy az átlós irányú, felsőtestet rögzítő övszárat áthúzza magán, de az alsó szárra ráül. Külsőleg úgy tűnik be vagy kötve, hogy a rendőr ne büntessen meg, de igazából az alsó pánt nem fog. Futárok, gyakran ki-be szállók használják így.


Arra nem lehet fogni, hogy ez nem megfelelően rögzít, mert egy-két régi tip autóban a hátsó ülésen eleve csak egy pánt van. Pl középen alul.


De az is kérdés, hogy akkor a vezetőülés melletti ülés csatlakozási pontjába ha bekötöm az sem büntetendő? Be tudom kötni oda is ha egyet csavarok az övön.

2020. júl. 7. 09:27
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

A hátsó ülésen az egy pánt keresztben, deréktájon rögzít. Míg elől a felső csak átlósan felül. Tehát nem megfelelően rögzít.

Értem én, hogy betegesen kell ragaszkodni a szabályszegéshez, mert már csak azért is megmutatom, hogy nekem ugyan nem parancsolnak. De megint olyan szabályt akarunk megszegni, ami a saját életünket védi.

2020. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De vannak autótípusok, melyekben további pántok vannak vagy rögzítő elemek léteznek. Akkor a 3 pont nem rögzít eléggé mert kell a több vagy akár 6 pont?



De a hátsó ülésen lévő 2 pont biztonságos?

2020. júl. 7. 09:40
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Fejezd már be ezt az értelmetlen rugózást! Több idő és energia ezen pattogni, mint egy mozdulattal bekapcsolni az övet. Én is hordok ki árut, és nem az öv ki-becsatolása a sok idő, hanem a vezetni képtelen sunday-driverek kerülgetése.
2020. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy Előítéletesek vagytok. Én mindig bekötöm magam. Csak talàlkoztam egy ismerősömmel aki így használja az övet. Teszem hozzá egy paraszt, mindig megvágják a rendőrök és csak azért csinálja ezt, mert szerinte így nem büntethetik meg és szórakozhat a rendőrökkel.


A benzinkúton láttam, de nem mondtam rá neki semmit, de én is úgy érzem szabálytalan.

2020. júl. 7. 09:52
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Várom a linket azokról az autókról, amik szériában, közúti közlekedésre alkalmasan 3-nál több ponton rögzítő övvel kerültek forgalomba. (Amiben opcionális a több pontos öv, az nyilván nem játszik)
2020. júl. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

“ Egy külső szervezet tesztjére alapozva igazolja saját meggyőződését, miszerint az 5-pontos biztonsági öv biztonságosabb a pajzsos megoldásnál.”


[link]



Tehát ismert az 5 pontos öv is😀

2020. júl. 7. 09:57
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Ne kösd be magad. Aztán az első balese4tben dögölj meg, ennyi.

Ha rajtam múlna, akkor aki a saját hibájábólsérült meg (telefonált vezetés közben, nem volt bekötve, stb...) csak a saját költségére gyógyíttathatná magát, a TB egy fillért nem fizetne. Ha nincs pénze, akkor csak fájdalomcsillapítás, és egy ágy az elfekvőn, semmi más. Aztán kampec.

2020. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!