Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hova érdemes beküldeni szabály...

Hova érdemes beküldeni szabálytalankodásokról készített felvételt? Lehetőleg anonim módon.

Figyelt kérdés

Budapesten gyakran közlekedem, van pár ilyen felvételem. Ma lett elegem az ilyen emberekből, utolsó csepp volt. Záróvonalon át, piroson keresztül, rossz sávból, forgalomtól elzárt területen keresztül kanyarodik elém, ha nem térek ki, baleset lett volna, majd elintézi egy vészindexszel. Szándékos volt amúgy, így kerülte ki a dugót.


Simán BRFK-nak mehet emailen, vagy mi a menet?


Kérek mindenkit, hogy csak a kérdésre válaszoljon, nem izgat, hogy "mivagyte önkéntesrendőr?" meg a többi. Majd egyszer hálás leszel, ha nem csapja el a gyereked egy ilyen, mert épp elvették a jogsiját.



2020. júl. 8. 14:47
1 2
 1/20 D. Brasco ***** válasza:
22%
Kár küldened bárhova is mert nem foglalkoznak ilyennel......nincs olyan szerv meg hivatal ahol kiss pista meg nagy jóska önkéntes rendőr felvételeit vizsgálják,csak mert neki elege lett a többi közlekedőből.
2020. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem a többi közlekedőből lett elegem, félreértettél. Azokból lett elegem, akik szándékosan, gátlástalanul és jelentős módon figyelmen kívül hagynak fontos szabályokat, így balesetveszélyes helyzetet okozva.
2020. júl. 8. 14:53
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Kerületi vagy fővárosi kapitányságnak küldheted. Az már más kérdés hogy vagy nem foglalkoznak vele, vagy első körben a bejelentőt is megvizsgálják a szükségességnek megfelelően.
2020. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Engem nyugodtan vizsgálhatnak, nem fognak találni semmit. Tiszta a rekordom motorral és kocsival is, felvételeken sincs semmi szabálytalanság.
2020. júl. 8. 14:56
 5/20 anonim ***** válasza:
58%

"Lehetőleg anonim módon."

Névtelen feljelentéssel meg pláne nem foglalkoznak, a felvétel önmagában nem bizonyíték, tanú meg nincs, mert a feljelentő személye nem ismert - vagyis nem vesztegetnek rá időt megy a kukába.

A hivatalos eljárás alapja, hogy van egy szabályos feljelentés, a névtelen feljelentést már régen nem vizsgálják, nem is vizsgálhatják, az nem jogalap.

2020. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

BRFK-nak emailen el lehet küldeni, de kicsi az esélye, hogy mindössze a beküldött felvétel alapján hivatalból eljárást indítsanak.


Ha esetleg később balesetezik a hülye állatja, akkor már előkerülhet mint súlyosbító tényező, de önmagában nagy figyelmet nem valószínű, hogy fog kapni, ugyanis nem lesz rá kapacitás, hacsak nem kirívóan súlyos az ügy.


Inkább hírportáloknak vagy közösségi csatornáknak érdemes beküldeni ha súlyos életveszélyes szabálytalanság látható, van pl. a budapesti autósok szövetsége vagy mi, kicsit budget a dolog, de állításuk szerint tőlük kértek már ki cenzúrázatlan felvételt többször is, hogy hivatalból eljárást indítsanak, lett is már ilyenből ügy.


De nem azért, mert valaki még épp átcsúszott a piroson vagy belelógott a záróvonalba előzésnél kismértékű sebességtúllépéssel, hanem olyasmik miatt, hogy többszörös büntetőfékezés, szándékos leszorítás, stb.

2020. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm, akkor nem anonim :) Azért írtam, mert nem volna kedvem tanúként bíróságra járni, de ha nincs más módja, ám legyen.


Köszönöm a korrekt válaszokat, meg hogy nem ment át veszekedésbe :)


Itt is hasonló kategóriájú szabálytalanság volt, szubjektív véleményem szerint. Bőven piros volt már, csak ő a balra kanyarodó sávból akart jobbra kanyarodni (amelyik sávnak zöld volt), mivel ott nem szokott dugó lenni. Elém akart volna bejönni, én utolsó minutumban vettem csak észre, mivel a kanyar kijáratát néztem, nem a bal tükröt, hirtelen egy turbófeltöltő hangjára lettem figyelmes balról. Ha folytatom az ívet, összementünk volna, esetleg kilököm a hátulját és valakinek nekihajt.

2020. júl. 8. 15:34
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Hülyeség, nem egy eljárás lett már berküldött videókból. Az Audi RS-ből kamurendőrigazolvánnyal integető is megkapta a magáét, meg nem egy büntetőfékezgető is.

Ha vállalod a nevedet (anonimitásnak csak egy értelmét láttam: ha te is szabálytalankodtál, és a videó bizonyítja, ebben az esetben húzd be a füled-farkad), akkor küldd be a Budapesti Autósok Közössége FB oldalnak. Ami eddig oda kikerült, és valóban súlyos volt, a legtöbből rendőrségi ügy lett.

2020. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem szabálytalankodtam, nem szoktam amúgy se. Azért gondoltam anonim módon, ha bíróságra kéne járkálni, ahhoz kevesebb kedvem volna.
2020. júl. 8. 16:15
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
A kettő együtt jár. Ha zavar a szabálytalankodás, ne zavarjon, ha tanúskodni kell. Mondhatni erkölcsi kötelességed.
2020. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!