Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi értelme van annak a korláto...

Mi értelme van annak a korlátozásnak, hogy egy személy nem vezethet csak a településén, azon túl nem?

Figyelt kérdés
Ezek szerint akinek ilyen korlátozása van (orvos által) nem vezethet Budapesten kívül, de az ország legforgalmasabb városában viszont vezethet?

2020. júl. 10. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Bizonyára én vagyok tájékozatlan, de ilyen jellegű, orvosi korlátozásról még nem hallottam.

Nem lehet, hogy településelhagyási tilalma van (házi őrizet okán) az illetőnek és ez az orvosos sztori a fedőtörténet?

2020. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Én sem hallottam még ilyen korlátozásról. Így elsőre max annyi értelme van, hogy ha rosszul lesz akkor a településből kifolyólag biztos lesz valaki a közelében aki segíteni tudna, más értelmét nem látom....
2020. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem. Van egy ilyen vezetői engedély kód.


“ 05 Gépjárművezetés korlátozása egészségi okok miatt (kötelező alkódok)


05. 01. csak nappali vezetésre korlátozva (pl. napkelte után 1 óra és naplemente előtt 1 óra közötti időszakban)

05. 02. gépjármű-vezetési korlátozás a vezető lakásától meghatározott távolságig vagy városon, egy adott településen belül

05. 03. gépjárművezetés utasok nélkül

2020. júl. 10. 21:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
hát, az 5.2-es pontot én még max házi őrizeteseknél tudom elképzelni, akik pl a várost nem hagyhatják el, vagy bizonyos távolságra mehetnek el az otthonuktól, bár ez meg nem egészségügyi ok. Rejtély.
2020. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pontatlanul fogalmaztam. Konkrétan van ismerősöm (idősebb). Sűrűn van rosszul, ezért a soron következő orvosi vizsgálaton -jogsi lejártakor- az orvos csak ilyen korlátozással adott neki igazolást, így a jogsijába bekerült ez a korlátozás(kód)


De mi értelme van ennek Budapesten? Mert egy vidéki kisvárosban megértem, de a pesti sűrű forgalomban ez időzített bomba ha rosszul van.

2020. júl. 10. 21:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 Max az ahogy 2-esben leírtam, hogy városban szinte mindig lesz a közelében valaki aki segít neki ha rosszul lesz, attól eltekintve hogy ütközne úgy.
2020. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra tudok gondolni, hogy valamilyen egészségügyi ok miatt a hosszabb időtartamú vezetést kívánják megakadályozni. (A nagyobb sebességűt nem, mert arra külön kód van.)


Egyébként, a vezetői engedélyben 62-es a 2017. január 1-től használt kódaja, és a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 8-as melléklete tartalmazza.

Képrészleten: [link]

A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (NET JOGTÁR), vagy

itt: [link] (NEMZETI JOGSZABÁLYTÁR).


(A 3-as kérdezői kommentben szereplő kódokat 2016. december 31-ig használták.

A 2016. 12. 31-ig hatályos szövegben még szerepel: [link] , de a 2017. 01. 01-től hatályosban már nem: [link] .

Nyilván vannak még érvényes vezetői engedélyek, amelyekben úgy szerepel.)

2020. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
És 62-es kód esetén nyomkövetőt szerelnek az autójába? És ha kölcsönautóval indulna el?
2020. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8!


Nem az autójàba. Kap egy ilyen korlátozàst, és ha megállítja a rendőr látja a nyilvántartásból. Ez ugyanolyan korlátozás, mint pl a szemüveggel vezethet stb.

2020. júl. 11. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!