Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyes középső...

Mennyire veszélyes középső féklámpa nélkül közlekedni?

Figyelt kérdés
A két szélső világít, csak a középső adta meg magát.
2020. júl. 15. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Kevésbé látható a fékezés természetesen, de ha figyelembe vesszük, hogy gond nélkül járják az utakat olyan régi autók, amelyeken soha nem volt és soha nem is lesz pót-féklámpa (középső féklámpa), miközben a maradék kettő is alig pislákol, szerintem nem különösképpen veszélyes.


Természetesen illene javítani, mert ha gyárilag van pót-féklámpa az autóban, akkor anélkül műszakin nem megy át.

2020. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem is kötelező.


Egyébként szerintem a középső lámpa az egyik legjobban érzékelhető. De szerintem semmi gáz ha nem működik

2020. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
No para. Legalább figyelsz rá. :)
2020. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én elkezdtem vezetni, a pótféklámpa extra volt. Főleg a futófényes változat, az már luxus volt. Cirka 30 évvel ezelőtt...:)
2020. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Azt azért nem árt tudni, hogy a szabály az, ha van harmadik féklámpa az autón, annak működni is kell.

Arra nem tippelek, hogy mennyi az esélye, hogy a nem működő felső féklámpa miatt megbüntetnek, de nem nulla... vagy javíttasd meg, vagy szereld le (mivel nem kötelező, le is szerelheted, de ha fent van, működőképesnek kell lenni)

2020. júl. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Elhelyezkedése miatt a legjobban észlelhető féklámpa a középső, nem viccből terjedt el. A saját biztonságod érdekében javítsd vagy javíttasd meg mielőbb!
2020. júl. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Régen nekünk az volt a "tuning" amikor a Trabira vagy a Skodára sikerült feleszkábálni a féklámpát. Tehát régen nem is volt.
2020. júl. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de ha gyárilag fel volt szerelve, akkor kötelező működnie.
2020. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Régen büntették, aki fölszerelt pótféklámpát. Ma megbukik a műszaki vizsgán, akinek gyárilag szerelt és nem működik. Ugyanez, akinek nyomásérzékelősek a kerekei, a műszerfalon a kis ikon viszont állandóan defektet jelez, holott előírt nyomásúak a kerekek.
2020. júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Legalább a kérdező az ilyen apróságokra is figyel!

Dicsérendő!

2020. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!