Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan kamera Magyarországo...

Van olyan kamera Magyarországon ami büntet akkor is mobilon beszélsz vagy ha nincs bizt. öv ?

Figyelt kérdés

Van-e olyan biztonsági kamera, térfigyelő vagy az isten tudja hogy hívják őket?

Mint pl. Németországban?

Ha igen hol, ha nincs akkor miért nincs.


2020. júl. 19. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem. A VEDA-ról mondták mikor telepítették őket, hogy tud ilyeneket is figyelni, aztán jól kiderült, hogy csak a sebességet méri. Attól komolyabb kamera pedig nincs.
2020. júl. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs.

Németországban sincs, legalábbis +150 000 km. alatt Hamburgtól Münchenig még nem kaptam levelet, pedig egészségügyi okokból öv nélkül vezetek, gyakran pedig - nem vagyok rá büszke - a telefon is a fülemen van.


A VEDA képes lenne rá elméletben, de bizonyítsa be bárki, hogy telefont fogsz a füledhez és nem egy nyújtózkodás során nyúltál oda...

Az öv objektívebb, de rengeteg embernek van orvosi felmentése, amit a helyszíni bírságot kiszabó rendőrnek meg tudnál mutatni, de egy objektív felelősség hatálya alatt kiküldött szabálysértés okán ellenőeizhetetlen bürokráciai procedúrával járna.

2020. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van kepem egy ember bunteteserol o maga latszik rajta nemetorzagaban a kocsiban a fulenel a mobil ki van nagyitva
2020. júl. 19. 19:29
 4/11 anonim ***** válasza:

A VÉDÁ-k tudják, de nincs élesítve a funkció.

Az oka pedig egyszerű: ezek a szabálysértések nem tartoznak az objektív felelősség elve alá, így nem lehet a fénykép alapján automatikusan küldeni a csekket az üzembetartónak. Szabálysértési eljárást kellene indítani, amiben a bizonyítási teher a rendőrségen lenne. Ez pedig rengeteg adminisztratív és anyagi terhet rakna az amúgy is túlterhelt rendőrségre, ráadásul az esetek legtöbbje eredménytelenül zárulna, mivel az üzembentartó a kiküldött nyilatkozat kérő lapra egyszerűen az SzTv-re hivatkozva megtagadná a nyilatkozattételt.

2020. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:29

Ez rendben van, de ez nem jelenti azt hogy meg is lett bírságolva. Ha pedig meg lett bírságolva, lehet hogy nem automatikusan, hanem a fénykép után leállították a járőrök.

2020. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ott írta a sebességét is, 80 helyett 103 és kinagyítva egy kép, az arca jól látszik a telefon , és utána egy kép a rendszámával. nem tudom, hogy megbüntették e a telefon miatt is, de hogy látszott perfektül minden a kocsiban, az k.va isten.
2020. júl. 19. 19:46
 7/11 anonim ***** válasza:

"de hogy látszott perfektül minden a kocsiban, az k.va isten."

Itthon is látszik.

2020. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jó de kipróbáltam nikon fényképezőgéppel játszottam radarosat valahol és visszatükröződött az ablaküveg, pedig 50xes optikai zoomja van.
2020. júl. 19. 21:03
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 21:03

Rendben. Akkor tudod a választ. Minek írtad ki a kérdést?

2020. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is Németben vezetek, kb 15 ezret havonta, olyanról hallottam, hogy ha leblitzelnek sebességért és közben mobilozól vagy nincs öved azért is megbüntetnek, de, hogy csak ezeket vegye a kamera olyant nem.
2020. júl. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!