Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakó-pihenő övezetbe személygé...

Lakó-pihenő övezetbe személygépkocsival csak azok hajthatnak be, akik ott laknak vagy odalátogatnak? Tehát akinek köze nincs az utcához személygépkocsival nem mehet keresztül rajta?

Figyelt kérdés

A KRESZ, így ír róla:

csak a következő járművek hajthatnak be:


a) kerékpár,

az ott lakókat vagy az oda látogatókat szállító személygépkocsi, a személygépkocsi kivételével a legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, a betegszállító gépjármű, motorkerékpár, a motoros tricikli és ezekhez kapcsolt pótkocsi...



#KRESZ #lakó, pihenő övezet
2020. júl. 28. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Kimásoltad a kresz szabályt de értelmezni már nem tudod...
2020. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha azt mondom, hogy ha vizsgán behajtasz egy lakó-pihenő övezetbe, akkor az instant bukás, ez sugall valamit?
2020. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
#2: ööö nem, nem sugall semmit. Személygépkocsival be lehet hajtani lakó-pihenő övezetbe.
2020. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
nem...
2020. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
#3: Mesélj még, kérlek. A vizsgabiztos, az oktató vagy a vizsgázó személy lakik ott, hogy behajthat? Szerinted? Mekkora esély van rá?
2020. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én úgy értelmeztem, hogy csak az ott lakók vagy oda menők hajthatnak be személyautóval ebben kértem megerősítést, nem bunkó hangnemet. Köszönöm. Gondolom a gépkocsis rész pl. kisbuszra vonatkozik.
2020. júl. 28. 18:07
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Én is beszoktam hajtani lakó-pihenő övezetbe pedig nem lakok ott. Egyszerűen csak nincs kedvem kerülni. Azon keresztül rövidebb és leszarom, hogy nem ott lakok. Nehogy már megrontsam a levegőt, mert 10-20-al átgurulok azon a kis patkányfészken.
2020. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Kutyát nem érdekli, hogy behajtasz-e. Nagymamát várom épp, 5 perc múlva jön le a lépcsőházból, hogy elmenjünk a piacra. Tessék már mondtam is egy indokot ami beleesik. Olyan ez kicsit, mint a "kivéve célforgalom" tábla a behajtani tilos alatt.
2020. júl. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én pont ezért buktam meg az első forgalmi vizsgámon, mert bementem...
2020. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#7, #8: A kérdés nem az volt, hogy ti mit hisztek vagy hogy kit érdekel. A KRESZ kimondja, hogy csak akkor hajthatsz be, ha ott laksz vagy oda mész (látogatóba, ott lakót fuvarozol haza).
2020. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!