Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Utasként kell tennem valamit,...

Utasként kell tennem valamit, ha a villamosunk elüt valakit?

Figyelt kérdés
Ki kell szállnom segíteni, ott kell maradnom tanúzni? Vagy ez mind a villamosvezető kötelessége? Azért kérdezem, mert láttam már hasonlót, de az utasok csak bambán néztek kifelé, látszott rajtuk, hogy nem tudták mit kellene tenniük.

2020. aug. 4. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

semmit, csak leszállni és a pótlóra / mentesítőre fel

A sofőr dolga intézni a metőt/rendőrt/helyszínelést stb.

2020. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A villamosvezető sem kérhet meg rá, hogy maradjak ott neki tanúzni? Ha megkérhet rá, akkor mondhatok nemet (sietek, sürgős dolgom van)?
2020. aug. 4. 16:16
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha egyértelműnek látja h láttad (bár szerintem előbb mire lejut odáig addigra az emberek lelépnek és/vagy megérkezik a pótló járatuk) akkor éppen kérhetné - de inkább körbekérdezi az utasokat ha még ott vannak, tehát nem feltétlen életszerű h téged ott tart h maradj ott helyszinelni a többiek meg mehetnek a dolgukra.

De ilyen tanúzós ügyekben úgyis a rendőrség az aki megkeresi az embert

2020. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Ha megkér rá és én elmegyek, nemet mondok, akkor utána számonkérhetnek valamiért a szervek? Tehát a villamosvezető mondja a rendőrnek, hogy megkért engem tanúzni, de elmentek, akkor ezért számonkérhetnek?
2020. aug. 4. 17:19
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni, hogy elmentem.
2020. aug. 4. 17:19
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Amíg kamerafelvétel nincs, nem valószínű. Összetévesztett valakivel, te akkor épp ott se voltál.
2020. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
??? De én ott voltam, nyilván.
2020. aug. 4. 17:27
 8/14 A kérdező kommentje:
Áhh, bocs, értem. :D Mindegy, leesett.
2020. aug. 4. 17:27
 9/14 A kérdező kommentje:
Na jó, de ha van kamerafelvétel és vissza is nézik, akkor viszont elmeszelhetnek a hatóság megtévesztése miatt, nem?
2020. aug. 4. 17:28
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Egy villamosvezető nem kötelezhet rá, hogy tanúskodj.

Végképp nem tarthat ott. Ha tényleg sietsz és jófej vagy, akkor megadod az elérhetőségedet.

2020. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!