Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a videóban miért követet...

Ebben a videóban miért követett el szabálytalanságot ez az autós?

Figyelt kérdés

[link]

A megjelölt időponttól. Szóval: zöldre vált a telizöld lámpa és egy balra kötelező haladási irány (ill. stop tábla) is ki van téve. És ő egyenesen haladt nem balra. A rendőr pedig megállította. Én eddig úgy tudtam, hogy lámpa/tábla kombónál a lámpa a mérvadó és csak akkor a tábla, ha nem működik a lámpa. Engem is simán beetetett volna ez és megbüntettek volna. Vagy akkor hogy is van a KRESZ?



2020. aug. 5. 19:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Prioritási sorrend: Rendőr > jelzőlámpa > tábla > felfestések.


A zöld lámpa+stop tábla összeegyeztetetlen, ezért azt veszed figyelembe, amelyik felsőbbrendűbb, ez a zöld jelzés.


Ugyanakkor, a kötelező haladási irány + akármilyen lámpajelzés összeegyeztethető, mert a két jelzés kiegészíti egymást. Ugyanígy a megfordulni tilos.

2020. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint már a legelső válaszoló leírta neked, a telizöld lámpában nincsenek nyilak. Ez nem függ össze a kötelező haladási iránnyal, csak azzal, hogy mehetsz-e a sávodból. A kötelező haladási irányt mindenképpen a tábla szabja meg, akár működik a lámpa, akár nem.

Ezek szerint azt se tudod, mit jelent a telizöld? Azt jelenti, hogy a kereszteződésben számítanod kell keresztező forgalomra, és szükség esetén elsőbbséget kell adnod járműnek vagy gyalogosnak, akinek szintén akkor van zöldje, mint neked. Ez a telezöld, amikor nincs nyíl a lámpában.

Amikor nyíl van a lámpában, akkor meg mehetsz, mint a zááállat, mert ilyen esetben teljesen védett útvonalon haladsz, keresztező forgalom nuku.

A filmen szereplő sofőr láthatóan ismerte a KRESZ-t, tudta, hogy szabálytalan, mivel jobbra indexelve ment egyenesen, a filmező jármű elé. Ha azt hiszi, hogy neki van igaza, akkor nem indexel, hanem az öklét rázza, vagy a középső ujját.

2020. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Majatom ***** válasza:
63%

Te erre emlékeztél:


"1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet (KRESZ)


9. §

(9) Ha a forgalmat fényjelző készülék irányítja, a „Főútvonal” jelzőtábla, valamint az elsőbbséget szabályozó jelzőtáblák jelzései nem irányadók."


Tehát minden más igen.

2020. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"De az is baromi igaz hogy én nekem ilyenről nem tanítottak."


Ha neked ilyet nem tanítottak, az azt jelenti, hogy a büdös életben nem nézted át a KRESZ könyvet/tanfolyamot, mert ott egyértelmű példák is vannak az adott helyzetre.

2020. aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

75/75 pont lett a kresz vizsgám (úgy legyek rákos ha hazudok). Innentől kezdve nem kell mentegetőznöm. :D

Szóval a hiba, nem a kresz vizsgámban keresendő.

2020. aug. 6. 18:07
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor a memóriádban. :)

Mondták, csak nem rágódtál rajta annyit, hogy kellően bevésődjön a buksidba. Az ember elfelejt dolgokat. Én se szoktam a jó memóriámmal büszkélkedni, hát ez van.

2020. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Szóval a hiba, nem a kresz vizsgámban keresendő.


Egészen biztos, hoyg nem a vizsgával van a gond.

A gond a tanulmányaiddal, a felkészültségeddel van.

Az ismereteid hiánya felháborító és elkeserítő.

Ilyen téves elképzelésekkel is kiengedik az embert a forgalomba... Konkrétan közveszélyes.

Teljesen felesleges keresgélni a felelősöket meg a kifogásokat. Ez egy olyan alapvető tétele a kresznek, amit kutya köztelességed lenne tudni. Nincs semmi, ami felmentene.

Felháborítónak tartom, hogy magadfajta közveszélyes egyedek gépjárművet vezethetnek.

2020. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

am hát az úgy van hogy a jelzőlámpa azt jelzi hogy mehetsz vagy sem.... (van az hogy készülj a megállásra vagy az indulásra de azt hagyjuk). Na tehát a lámpa alapesetben nem mutat irányt. mutathat, de az csak abban az esetben ha egybe van hangolva hogy tábla illetve felfestéssel.tehát ha az utóbbi kettő balra mutat, akkor a lámpa jobbra nem mutathat, hisz akkor nincs összhangba.

na most ez fordítva is igaz (mert nem tudjuk hogy a tyúk vagy a tojás volt előbb)

na tehát a zöld jeleni hogy mehetsz, a tábla azt hogy hogyan. ergó itt: züld jelzés mehetsz tovább, de csak balra a tábla miatt. Ha piros akkor meg kell álnod, méghozzá a vonal mögött mert azt kiegészíti a stop tábla.

na most helyesbítek mert ha nem működik akkor nem világít a lámpa, de ez üzemzavar de olyat még nem láttam. Amire te gondolsz az a sárga villogó jelzés (esténként, kis forgalmú úton) jelentése:

A kereszteződésben veszély várható, és itt már a tábla felfestés a mérvadó, tehát stopp és utánna a haladási irány...

2020. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

nem gond ha valamit nem tudsz, én pl valamikor elfelejtettem hogy torkolattal szemben lehet e parkolni vagy sem.... mert ritkán állok ilyen helyre....

de ez tipikusan egy olyan dolog amit nap mint nap használnod kell, mert ebben a szituban teljesen mindegy hogy merre mutatt a nyíl. egy 10km es úton 10-15 ilyen szituval találkozol... ergo tudnod KELL...

ha teheted interneten fent van a szabályzat, olvasd át ismételj mert ebből még nagy gondod is lehet, pl neki mész másnak mert arra nem számít hogy ezt fogod csinálni....

2020. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!