Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kresz kérdés: Beláthatatlan...

Kresz kérdés: Beláthatatlan útkanyarulatba szabad- e előzni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm feltette ezt a kérdést, én határozottan azt mondtam hogy Nem, nem lehet előzni beláthatatlan útkanyarulatba.


Erre a reakciója az volt hogy lehet, meg probálta az igazát állítani.


Hiába mondtam hogy nem lehet, erre még neki áll feljebb.


Na most értelmeztem a kérdést lógikusan!


Tehát: A kérdés az volt hogy beláthatatlan útkanyarulatba szabad- e előzni? Tehát BELÁTHATATLAN Útkanyarulat mit jelent? Hogy az út nem látható be. Tehát nem látható be az út, akkor nem szabad előzni mert bármikor jöhet szemből egy autó stb. És egy csunya halálos balesett fog bekövetkezni.


Kinek van igaza?



1.) Nekem?


2.) Vagy az ismerősömnek?



Olyan ember mondta akinek van állítólag jogosítványa.


Itt megemlítem azt, hogy autós és a motoros megelőzésről van szó.


Kiváncsi vagyok mit írtok...?



2020. aug. 8. 14:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%
Én már előztem többször ilyen úton, menetirány szerint két forgalmi-sávos az út, középen záróvonallal.
2020. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!


A kérdés nem az volt hogy ki előzött már útkanyarulatba. A kérdés az volt hogy szabad-e előzni útkanyarulatba a kresz szerint.


Lehet sokan előznek, de engem nem az érdekel. Az érdekel hogy lehet- e a kresz szabály szerint előzni.

2020. aug. 8. 14:14
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

"(8) Tilos előzni:

[...]

c) be nem látható útkanyarulatban, illetőleg bukkanóban, kivéve, ha az úttesten egyirányú forgalom van, vagy záróvonal van felfestve és az előzés annak érintése nélkül végrehajtható;"

2020. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
igazából nem ártana KRESZ-t tanulni...
2020. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%

Előzni lehet, de a zarot nem erintheted, vagyis kb bicajost, vagy kismotrot..

Lenyegeben nem az a kerdes h lehet e elozni, hanem h mit

2020. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
13%
2: a válaszomban benne volt, hogy szabad ... bizonyos feltételek megléte esetén.
2020. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#5 Az etitánba pont hogy nem arra kérdeznek rá hogy mit.


A kérdés az hogy beláthatatlan útkanyarulatba szabad - e másik járművet megelőzni.


1. Igen


2. Nem


Ez a két válasz volt, és a válasz az volt hogy NEM szabad. De sokan megteszik.


Sőt útkanyarulatba egyáltalán nem lehet, mert a Magyar útak nem annyira szélesek. Vagyis nem tudsz úgy előzést végrehajtani, hogy a záróvonalat ne lépd át. Ez pedig életveszélyes, illetve komoly szabálysértési áthágás. Kerékpárost sem lehet előzni, ha szembe jön egy autó. A kerékpáros háta mőgött totyogni kell, amig a szembejövő el nem hagyta, illetve hogy biztonsággal ki lehessen kerülni. Persze ezt naponta tapasztalom, de egyszer majd megbotlik a rendőrbe az ilyen vezető....... Úgy hogy nem tanulgatom a kreszt, nincsemw bizonyos feltétel. BELÁTHATATLAN = NEM LÁTHATÓ BE AZ ÚT. HA PEDIG NEM LÁTHATÓ BE EGY ÚT, TILOS ELŐZNI.

2020. aug. 8. 15:25
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Most ezért komolyan kérdést kellett kiírni? A kresz ismeretei nélkül is ki tudod következtetni, hogy a "nem belátható útkanyart" azért hívják így: mert nem belátható. Ha ilyenben előzöl akkor olyan, mintha csukott szemmel előznél, bármi jön megdöglesz. Ezt ugye érzed azért te is?


Az ismerősöd nem így gondolja, de te érzed hogy ez így hülyeség sőt meg is tanultad hogy hülyeség akkor miért idegesíted magad egy ilyen kreténnel? Úgy gondolja? Egészségére! Ha szerencsénk van akkor egy 40 tonnás nyerges fogja 90-nel áttolni a túlvilágra ahol csak ő döglik meg, más nem.


===


A bringást és a többi egy nyomon haladó járművet felesleges idevonni,mivel ezek nem takarják ki az utat előled, nem olyan szélesek és nem olyna tempóval mennek, mint egy 18,5 méteres pótkocsis teherautó. Szabvány szerint egy normál országúti sáv 2,75 vagy 3 méter széles, egy normál autóval egy az út szélén haladó kerékpárost vagy segédmotorost a záróvonal érintése nélkül meg tudsz előzni - nyilván értelmes sebességgel a csökkentett oldaltáv miatt.


Ezen kettő esetén adott az a feltétel is, hogy rövidek, az előzés rövid ideig tart és a biztonságos oldaltávolság megtartásához nem igényleg a teljes szembesávot. Ha a körülmények adottak, akkor a záróvonal minimális átlépésével lendületből is meg tudod előzni ezeket. Nyilván ez már nem szabályos, de nem veszélyes.

Ezeknél szélesebb jármű előzésébe fogni nem csak szabálytalan, de veszélyes is.

2020. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Utolsó ment a zöld kéz!
2020. aug. 8. 16:22
 10/23 Alex Fly ***** válasza:
88%

@8: és egy kerékpárost hogy előzöl meg egy 3 méter széles sávon belül maradva a záróvonal érintése nélkül?

A kerékpáros szélessége minimum 80 centi, az autó legyen 2 méter körül, a minimális másfél méteres oldaltávval együtt ez már több mint 4 méter...

2020. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!