Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma egy tahó autós mikor mellé...

Ma egy tahó autós mikor mellé értem elkezdte nyomni a gázt igy játszván a saját maga és az én életemmel.Végül megelőztem de majdnem végzetes hiba volt.Mert majdnem baleset lett.Megpördültem a főuton a kanyarban.video alapján büntethetnek?

Figyelt kérdés
szembejővőket elkerültem de ha volt bennük kamera az alapján feljelenthetnek és büntethetnek?

#büntetés #baleset #kozüti veszélyeztetés
2020. aug. 9. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Igen, ez kimeríti a közúti veszélyeztetést. Könnyen meglehet hogy jövő vasárnap már max csak a helyijárattal fogsz krúzolni meg a következő jó pár hónapban.
2020. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon jól tette.


Ne akarj trabanttal Ferrarit előzni:)

2020. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Azért tudod, hogy ezért valószínű repülni fog a jogsi egy-két évre? És még örülj, a btk megalkotói helyében simán rádhúznék felfüggesztettet is.
2020. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Itt ő teremtett balesetveszélyes helyzetet, te csak rosszul mérlegeltél. Ilyenkor, ha a gyökér csak azért is odalép neki, nincs mese vissza kell sorolni mögé.
2020. aug. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Mind a ketten hibásak vagytok. Ő nem engedett előzni de te meg mit sem törődve a szembe jövőkkel próbáltad tovább. Könnyen lehet hogy ugrani fog a jogsitok.
2020. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
egyáltalán mi késztetett arra, hogy minden áron megelőzd? Miért nem lehetett visszasorolni mögé?
2020. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Legközelebb ilyenkor szorítsd le a barmot, akkor hirtelen meg szokták találni a féket újra...

Nem tudom mi van az emberekkel, idén gyakorlatilag minden előzésembe belegyorsít az agyhalott aki addig 60-70-el ment... Ráadásul már autópályán és autóúton is utolérem 10-20 km/h különbséggel (135 tempomat), bemegyek a belső sávba, erre elkezdi nyomni, 150-el megyek mire elengedi, majd 1 perc múlva már el is tűnt a tükörben, újra jó neki a 110. Impotens nyomorékok.

2020. aug. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Tehát ha jól értem, elkezdtél valakit megelőzni, már mellette voltál, amikor ő elkezdett gyorsulni, szándékosan nem hagyva, hogy befejezd az előzést? Ez nyilván az érem egyik oldala, de ha ez valóban ilyen formában igaz, akkor a másik sofőr egy igen fontos KRESZ szabályt szegett meg:


"34. § (6) Az elõzés végrehajtását a sebesség fokozásával, balra húzódással vagy más módon akadályozni nem szabad."


Akik btk-t emlegetik a te oldaladról, azok hülyeséget beszélnek.


Ha te amúgy szabályosan csináltál mindent, akkor nem téged kéne elővenni, hanem a másik sofőrt, aki nyilván cserben is hagyott (nem tudhatja, hogy sérült-e az autód, vagy te beverted-e kipördülés közben a fejed, azaz meg kell állnia meggyőzödni mindenki testi épségéről ilyen esetben is). A cserbenhagyás viszont már valóban btk.


Kíváncsi lennék az érem másik oldalára, mert ez így nem kerek. Valamit szerintem "kifelejtettél" a sztoriból, nem?

2020. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Tudom, hogy már leírtátok, de leírom én is, hogy ilyen esetben azonnal sorolj vissza mögé, mert hiába másik volt a f**z, ha megölsz emiatt egy családot/akárcsak egyetlen embert, akkor te leszel a gyilkos és ő lesz az aki a legjobban fog kijönni az egészből,te pedig ha túléled mész a börtönbe egy ekkora lelki teherrel a váladon.

Mérlegelj, hogy mi ér többet...

Meg mutatni egy kisf**zú gyökérnek, hogy te vagy az alfahím (magyarán elcseszni az egész életed ha ne adj isten tragédiába torkollik) vagy hagyni annak a nyomorultnak, hadd röhögjön egy jót a markába és reménykedni, hogy egyszer civil jelzésű rendőrkocsival játsza el ugyanezt.

2020. aug. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Mindketten egyformán tahók voltatok. Ha látod, hogy szemből jönnek, nem fogsz beférni, miért nem soroltál vissza mögé? Egyszerűbb volt az életedet veszélyeztetve kerülgetni a szembejövő forgalmat szabálytalanul (gondolom több sávos úton történet, ezért tudtad kikerülni őket)?
2020. aug. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!