Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kell csinálni ha a sofőr...

Mit kell csinálni ha a sofőr mellettem rosszul lesz/elájul?

Figyelt kérdés
Tegnap ezt álmodtam és azóta foglalkoztat a dolog.Apukám 65 éves,amikor hosszabb útra megyünk ő szokott vezetni,mert anya nem szeret autó pályázni,nekem meg csak automata váltósra van jogsim és csak anya két személyes Smartját szoktam használni,amibe az egész család ugye nem fér el.Szóval apa kézi váltós Opeljával megyünk ilyen esetben,én szoktam elől ülni mellette. Ha ne adja Isten egyszer rosszul lenne vagy ilyesmi,mit kell csinálni?Nyilván a pedálokat nem érném el csak a kormányt,kuplung nélkül is lehet üresbe tenni az autót és szépen le kormányozni a leállósávba?
2020. aug. 14. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kormány megfog, váltó kijön sebességből csak izomból kell tépni...

Kéziféket be lehet húzni félig meddig, hogy lassuljon az autó és ennyi.


Leállítani ne akard a motort mert akkor nem lesz kormányszervód és átnyúlva lehetetlen lenne kormányozni.

2020. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Amit az elös kihagyott és nagyon fontos még, hogy kapcsold be a vészvillogót!
2020. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*elsö
2020. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Öszintén szólva attól, hogy valaki 65 éves, még nem megszokott, hogy csak úgy rosszul lesz vezetés közben.

De ha te folyamatosan ezen töröd a fejed, komoly bajt okozhatsz, ha azt hiszed, valami baj van és belekapkodsz a kormányba meg a váltóba - és EZZEL okozol balesetet!

2020. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Váltót nem kell izomból tépni... Kijön az ennél egyszerűbben is sebessegbol. Amúgy ha a gázt nem nyomja a vezető akkor egy ideig nem érdemes kivenni sebessegből, hogy legalább a motorfek is fogjon valamit.

Most gondolj bele, mentek mondjuk 130cal 5ösben akkor azért elég sokat számít hogy nem csak a kéziféket használva állsz meg.

2020. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Már az előbb egy másik kérdésre is leirtam hogy nem az öregek okoznak baleseteket hanem a fiatalok.

Sőt igen komoly halálos baleseteket csinálnak.

Attól miért nem félsz ???

Mert most ezt az a gyökér sajtó felkapta és rágódnak a hülye emberek rajta.

Pedig nagyon kevés százalékban okoznak balesetet az idősek.

2020. aug. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb lábát üsd meg kicsit, és a gázt nem fogja nyomni, talán a fékre is ráeshet a lába..
2020. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!