Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Emiatt kit büntetnének meg?

Emiatt kit büntetnének meg?

Figyelt kérdés
Apámmal el szoktam menni a város széle felé vezetni, ahol csak néha jár a rendőr, 17 éves vagyok, jogsim még nincs, kit büntetne meg a rendőr ha elkapnának? Apa egyébként a pénzügyőrségnél dolgozik, a kocsin kinn van az IPA (International Police Association) matrica, ha ez fontos.
2010. aug. 5. 02:34
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.


Elvileg mindkettőtöket, de ha a rendőr elnéző, főleg egy "kollégával", akkor megúszhatjátok egy ejnyebejnyével.

2010. aug. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt hogy mikor 13 évesen apám tanitott vezetni, belefutottunk a rendőrökbe...

és kaptam 2 év eltiltást minden kategória vizsgára, és még ha jól hiszem 60e-s sekket...

apumtól nem vették el a jogsiját szerencsére, de ha el is vették volna max a b-t, mivel c+e vel dolgozik, és azt ilyenkor megtartották volna...

2010. aug. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor inkább várok, míg meg lesz a jogsim, majd úgy vezetek:) köszi a válaszokat!
2010. aug. 5. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
mi ezt úgy csináltuk hogy van egy foly melletünk ami a balatonba folyik bele itt lehet halászni viszont egy nagy mezőn keresztül kell átmenni itt tanultam vezetni :) a hetesről meg nem látni ,be rendőrök meg nem járnak arra :D
2010. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Itt Romániában a jogsi nélküli vezetést 1-től 5 évig büntetik.. :S Azt is büntetik aki vezet, de azt is aki hagyja.
2010. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!