Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kb. 60-al lakott területen...

Kb. 60-al lakott területen bemérhetnek ha volt kint trafipax?

Figyelt kérdés

Én nem láttam, de elvileg mértek. Meg jeleztek is egy autóból.


Viszont úgy tudom, hogy +15 km/h belefér, azt sosem lépem túl és maximum helyszíni bírságot szabhatnak ki.


Köszi.


2020. szept. 24. 19:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Helszínen nem állítottak meg sehol, a +15-öt meg sehol nem léptem át.
2020. szept. 25. 12:27
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Bemérni bemérhettek, ha mértek. De, mivel nem állítottak le, így csekket se kapsz.
2020. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy írták +18km/h túllépésig jó vagy.
2020. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem teljesen igaz. Az objektív felelősség 50+15 felett, azaz 65 felett van, a jogszabály szerint. Mivel a legtöbb jelenleg használt lézer hibahatára 3 km/h, ezért 69-re állítják, mert így 69-3, vagyis bizonyított tény, hogy az illető legalább 66-tal ment. De ha valóban 66-tal megy, és tényleg téved a lézer 3-at, akkor így is kinyomják a harmincas csekket.
2020. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy nyomják. 68km/h-a alatt nincs csekk.
2020. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%

Olvasd el, mit írtam előtted.

Ha 66-tal mész, és a lézer 69-nek méri, akkor bizony van csekk.

Ha 68-nak méri, akkor még jellemzően nincs csekk, bár volt már rá példa, hogy 60-nál is kiküldték (tévedésből). Ez persze kijátszható, ezért is nem szokták kiküldeni.

2020. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
64%

"Ha 66-tal mész, és a lézer 69-nek méri, akkor bizony van csekk."

Azért legyünk reálisak: a lézeres mérőeszközök pontossága ennél a sebességnél már nagyon nagyon rég óta tized km/h-ban mérhető. Ha nem mozod az állvány amin a trafi van akkor nagyon nagyon nagyon kicsi az esélye, hogy felfelé/lefelé mérjen.

Ehhez meg kellene nézni egy hitelesítési jegyzőkönyvet, de gyanítom azért hozzák így a határozatot, mert ez gyakorlatilag támadhatatlan.


Én kizártnak tartom, hogy 66km/h valós sebességnél 69km/h-t mérjenek.

2020. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem fordulhatna elő - mindegy, milyen gyakran - 3 km/h tévedés, akkor nem ennyi lenne a méréshatár. Hanem, mondjuk, 0,2 km/h.

Az nem kérdés, hogy tényleg nem gyakori a 3 km/h tévedés, de miért ne lenne lehetséges. Akár mert megbillent a rendőrautó egy elhaladó teherautó menetszelétől, és pont mozgott, amikor mért.

Lényeg, hogy 66-nál a termékét inkább fényezni akaró gyártó, valamint a hitelesítést végző cég szerint is előfordulhat, hogy 69-nek méri.

2020. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!