Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóvezetés felhőszakadásban,...

Autóvezetés felhőszakadásban, ráadásul sötétben? Hogy kell ilyenkor autót vezetni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 21:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Felkapcsolod a fényszórót és lassabban mész.
2020. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
84%
Olyan tempóval kell menni, amivel látsz valamennyit.
2020. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Meg kell vizsgálni elsősorban az útburkolat minőségét: ha nyomvályús, akkor jelentősen vissza kell venni a tempóból ugyanis a víz megmarad benne, így legyen akármilyen jó is a gumi, elveszhet a tapadás. Egyébként más problémát nem okoz az eső, vagy a felhőszakadás tapadás szempontjából, ugyanis egy jó gumi megfelelő profilmélységgel elvezeti a vizet.

A következő dolog a helyismeret, valamint egyenes, vagy kanyargós az út. Kanyart külső ívről kell bevenni enyhe gázelvétellel.

Az ablaktörlőket folyamatos törlésre célszerű állítani, vagy az eső intenzitásától függően gyors törlésre.

A tompított fényszóró mellett amennyiben a jármű fel van szerelve vele, a ködfényszórót célszerű bekapcsolni a biztonságosabb úttartás végett. Ennek hiányában a távolságit hanyagoljuk, mivel az esőbe belevilágítani kellemetlen és veszélyes is. A hátsó ködlámpát is hanyagoljuk sötétben esőben, ugyanis a nappaltól eltérően az eső nem tudja lerontani annyira a látási viszonyokat hogy szükséges lenne a használata. Nappal szakadó esőben már mehetne, de nem ez a kérdés.

Röviden ennyi.

2020. okt. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
40 körül gurulsz. Úgyis lassan kiérsz az esőből, ritkán tart 15 percnél tovább a szakadó eső.
2020. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Az út, és látási viszonyoknak megfelelő sebességgel... ami szélsőséges esetben jelentheti azt is, hogy meg kell állni (vakon vezetés tilalma)
2020. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon attól függ. Én is már vezettem úgy, hogy nagyon zuhogott, és a nagyobb autók is a szélvédőre spriccelték az esővizet. Ilyenkor szerintem még 30-al sem mentem, mert tök durva idő volt. A lényeg az, hogyha nem látsz, és van rá lehetőség, akkor a legjobb, ha félreállsz. De sajnos erre nyilván nem mindig van lehetőség. Ilyenkor visszaveszel a tempón, lámpa nyilván fel van kapcsolva. Mást nem nagyon tudsz csinálni, próbálsz minél jobban odafigyelni.
2020. okt. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Max ha nem mersz vezetni húzódj le addig.
2020. okt. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Én félreállok, ha annyira esik hogy semmit nem látok. Volt hogy éppen győzte még az ablaktörlő, de szemből mindig rámcsapták a vizet. Jobb félreállni. :)
2020. okt. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A félreállásról annyit, hogy nem volt rá lehetőség, pedig minden vágyam az volt legutóbb, mikor ilyen helyzetbe kerültem. Majdnem vakon kellett vezetni, koromsötét is volt, meg a zuhogó eső, az úton mintha tenger lett volna. Kvázi halálfélelem. Szerencsére egyenes útszakasz volt, elég ismerős terepen, külterületi főúton, ahol mindenki száguldozni szokott, hát most a 40-50 is soknak tűnt. Ez nagyon durva.

Túl kell élni, míg kijutsz a felhőszakadás alól.

Minden válasz hasznos.

2020. okt. 5. 08:10
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Mindíg a látási, forgalmi és az útviszonyoknak megfelelően kell vezetni.

Ezt megkellett volna megtanulni.

2020. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!