Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel mész lakott területe...

Mennyivel mész lakott területen kívül sötétben?

Figyelt kérdés
Használtok reflektort vagy végig tompitottal mentek?

2020. okt. 7. 11:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kocsival általában 70-nel. Ha messzebb megyek, akkor 90-nel. Általában tompítottal megyek. Busszal 50-70 a szokásos, és ott szoktam távolságit használni.
2020. okt. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül 30 dologtól függ. 0-135 km/h között. Vagy reflektorral vagy tompítottal attól függően, hogy 1) zavarok-e másokat 2) szükségem van-e rá.
2020. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Felénk a lakott területen kívüli részek nagyrészt erdősek és sok a vad. Itt 50-nel szoktam menni és reflektorral. Persze, ha jön szembeforgalom, akkor refi lekapcs és addig tompítottal megyek. Meg amúgy az 50 is csak addig 50, amíg nem látok szarvast az út mellett. :D
2020. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl sok értelme van így a kérdésnek. Milyen úton (ismert/ismeretlen), milyen időjárási és forgalmi viszonyok között, milyen minőségű úton, stb.
2020. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ismeretlen úton. Csak sötét van, nincs köd, nem esik stb. Pl 31 es út éjszaka
2020. okt. 7. 12:46
 6/18 A kérdező kommentje:

Mire érdemes figyelni? Én is az állatoktól meg a kivilágítatlan biciklis/traktoros tol félek

Még új a jogsi

2020. okt. 7. 12:48
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha ismeretlen az út akkor nyugodtan menj refivel - persze ha valaki jön szembe, vagy téged előz (meg nyilván amikor előtted megy) akkor addig vedd le.
2020. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Autópályán ha tiszta meleg idő van akkor 130 simán.

Random úton is szituáció függó. Erdős részeken, vagy ahol nem belátható az új ott lassítok. Volt szerencsém vele megmenteni egy féktávon bellül észrevett, kivilágitatlan sötét ruhás biciklist.

Volt olyan is amikor autóúton olyan eső kapott el, hogy nagyon maximum 40el mertem menni, mert olyan kicsi volt a látótávolság.

Amire még nagyon kell vigyezni, ha 0 fok alatt van a hőmérséklet akkor néhány helyen a pára megfagy és korcsolya pálya lesz az út. Ha még nem vezettél ilyenen akkor egy olyan szakaszon ahol nem zavarsz senkit vele próbáld ki milyen amikor 30-nál nyomsz egy satuféket.


A lámpákból kevésbé forgalmas úton mindig használom a refit, kivéve, ha látok szembelyövőt vagy előttem haald valaki. Rossz látási viszonyok esetén pedig a ködlámpáról sem szabad megfeletkezni. Nekem csak hátul van és köd vagy brutálisabb zuhé esetén addig szoktam használni ameddig nincs mögöttem látótávban autó, ha valaki utolért akkor kár feleslegessen világítani a szemébe.

Szintén hasznos, ha nagy forgalmú úton valamiért hirtelen nagyon le kell lassulni vagy megállni akkor próbáld a mögötted lévővel tudatni egy elakadás jelzővel, hogy neki is fékeznie kell.

2020. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

Sok mindentől függ. Környékünkön a munkahelyemre vezető út az pár éve lett felújítva, alapvetően jól járható de 80 km/h-nál többel nem szoktam menni. Ha esik az eső vagy a hó, és az út is olyan tehát havas vagy nagyon vizes akkor 50-60 km/h között megyek mert eléggé csúszni szokott, plusz hétköznap hajnalba arra felé nagy a forgalom tehát többel nem is igazán lehet menni olyankor. Ha egyedül vagyok akkor picit bátrabban megyek de akkor sem száguldozok. A refit nyilván akkor használom ha nincs szembe forgalom és az előttem lévő autó is viszonylag közel van, őt sem akarom zavarni a refivel, meg nincs is értelme refizni akkor.

Ha messzebb megyek ahol van egy kb 15 km-es szakasz ami elég pocsék ott 70 km/h a maximális sebesség amivel szoktam menni de csak a teljesen egyenes szakaszokon. Ha olyan úton haladok ahol az út is jó minőségű, sötétben is jól belátható olyan értelemben hogy egyenes szakasz refivel is jól belátni illetve vannak szalagkorlátos szakaszok meg olyan részek ahol van kerítés a vadak miatt ott bátrabban merek menni akár 90 km/h-val is. Van olyan szakasz ahol a 100 km/h is engedélyezett de annyival sötétben soha sem megyek mert nem tudhatom mikor ugrik elém egy szarvas vagy valami más állat, azért az a környék elég necces, és rengeteg baleset szokott ott lenni.

Ha ködös idő van főleg ha sűrű köd akkor még lakot területen kívül is maximum 50km/h-val megyek de sokszor még annyival sem. Volt már olyan durva köd hogy csak az autó elejét láttam és úgy irányítottam az autót hogy figyeltem a sáv vonalat, meg az út szélén lévő felfestést ebből tudtam hogy még jó sávban vagyok, annyira durva volt a köd. Olyankor a reflektor kész öngyilkosság csak rosszabbul látni tőle mert a köd töri az egészet. Az első ködlámpa a régi autómon volt az sem ért sokat csak annyit hogy a szemből jövők előbb észrevegyenek. Szerencsére nem volt gond belőle de nagyon óvatosan mentem pedig az az út jól járható, hibái sincsenek meg arrafelé a vadak is ritkák mert ipari park az egész terület, attól függetlenül csak 1 gyár működik ott, de az egész 2,5 km-es szakasz körbe van kerítve, ezért biztonságosabb ilyen téren.

Ha nagyobb autóval megyek mondjuk teherautóval akkor 10-15 km/h-val lassabban megyek akár van teher a platón akár nincs.

Amikor ónos eső volt errefelé pár éve akkor lakott területen kívül is csak 40-el mertem menni de még akkor is bennem volt a para rendesen. Mivel muszáj haza kellett jutnom valahogy hajnali 2 kor így muszáj voltam elindulni, nem volt más lehetőségem. Nagyon lassan mentem, ha jött a kanyar már jóval előtte lassítottam az autót finom fékezéssel, meg motorfékkel nehogy megcsússzak mert akkor vége mindennek. Szerencsére nem volt probléma.

2020. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a részletes leírást😊
2020. okt. 7. 14:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!