Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem nyílvánvaló a...

Miért nem nyílvánvaló a karékpárosok és rolleresek számára, hogy a piroson TILOS átmenni?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül piros!! Ha neked piros, akkor valakinek zöld, aki a TE utadat kereszteni!

Ha NEKI szabad menni, akkor ő jönni fog!

Eldöntheted, hogy a pirosnál mész-e vagy sem. De valakinek zöld lesz akkor.


[link]


tökéletes példa. Ez történik a karékpárosokkal is, ha rosszkor mennek át a piroson.


"sehol senki" aztán csatt.


2020. okt. 24. 19:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

De nem vágott be, úgyhogy nem jó példa.


Ettől függetlenül értem a problémát, és én sem értem, hogy miért csinálják...


Oké, nincs rendszám, nem lehet elővenni őket, de gyakran kamikaze módra bevágódnak a piroson, ami már nem az ,,Á, úgyse büntetnek meg” kategória.


Rendszeresen bicajozom Pesten, és érdekes módon képes vágyom megvárni a zöldet akkor is, ha egyértelműen veszélytelen lenne átmenni a piroson (pl. üres, belátható gyalogátkelő).


Bár általában az ilyenek utána képesek megmagyarázni, hogy miért volt szabályos átmenni a piroson, és hogy én vagyok a szabálytalan, hogy keresztbe érkezem a zöldön.

2020. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
97%
Egy heti kamerafelvételből másfél órás filmet tudnék vágni durván szabálytalan autósokról.
2020. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Most ezzel a sopánkodással elérsz valamit? Bringásként naponta tapasztalok olyanokat a többi közlekedőtől, legyen az gyalogos/rolleres/bringás/autós/ifás/satöbbis hogy heti 4-5 kérdést kiírhatnék.
2020. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%

mutass egy rendőrt, aki bármelyiket is megcsípi, és keményen megbünteti...ellenállás esetén beviszi..


ezért szarják le a lámpát.

2020. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%
3-asnak: a címet olvasd. a cikk senkit nem érdekel.
2020. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nyilvánvaló nekik. Csak nagyon ritka a büntetés. Még a jogsis, rendszámos, adófizető autósokat sem büntetik meg általában, így egy azonosító nélküli járművel még kisebb az esély a büntetésre.


A linkelt videó meg nagyon szar példa, mert ott nem szándékosan mentek át a piroson, hanem a két beragadt balfsz autós miatt nem értek át és közben váltott a lámpa.

2020. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%

Bevágott volna.

De nem vágott.

Engem az utóbbi pár hétben kétszer ütöttek majdnen rl a zebrán, ahol nekem, a gyalogosnak , zöld volt, a kocsinak meg piros .

Máskor álltunk pirosnál, én bicaj, ő kocsi, nem váltott sokáig, kocsi simán áthajtott a piroson.

Tesóm múltkor felvett egy olyat, hogy belülről előzött a taxi, rámenve a biciklisávra, s bekanyarodott az arra kanyarodni tilos táblánál...

2020. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 qkker1 ***** válasza:
100%

"Egy toyota prius ment a pirosban, nem egy bicajos!!!"


Piros Prius ment át a zöldön!

2020. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Jézusom most komolyan a videón sz*roztok? MOndtam, hogy csak példaaa!!!


Az ottani szituációnak köze sincs a kérdéshez.

Csak azért linkeltem be, hogy lássuk milyen egy ilyen ütközés.

Mi csinálna egy bringással?

2020. okt. 24. 22:43
 20/28 anonim ***** válasza:
76%
Első szabály: Akkor van elsőbbség ha megadják... Normál esetben még zöld lámpánál is többször körülnéz az ember, mert attól, hogy a lámpa zöld, az nem egyenlő azzal, hogy nem jöhet autó.
2020. okt. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!