Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért fáj a lábam a gázpedálon?

Miért fáj a lábam a gázpedálon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy elég nagy problémám, ami a vizsga sikerességét veszélyeztetheti.

Forgalmi vizsgám lesz decemberben, viszont a bokám szinte szét akar szakadni a gázpedálon annyira hátra kell fesziteni, tehát gyanítom túl magasan van. (Suzuki SX4 Sedan)

Van egy Suzuki Swiftem, ott nem tapasztalok ilyesmit (azon gyakoroltam itthon).

Mi lehet a probléma? 190 magas vagyok.

Ülésprobléma lehet esetleg? vagy én csinálok valamit rosszul?

Oktatómat kérdeztem, nem tudott rá választ adni.

Kb fél óra után remeg a jobb lábam és izomból szorítom a kormányt úgy görcsöl a bokám.

Van erre valami ötletetek?


24F



2020. nov. 25. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem csak rosszul van beallitva az ulespoziciod ... a gazpedal fiz helyzetben van, esetleg a kuplung helyzete szokott valtozni.


Valoszinu tul kozel ulsz a kormanyhoz ... told hatrebb az ulest es kenyelmesebb lesz.

2020. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 veterán vas ***** válasza:
71%

Talán az a magyarázat, hogy -mivel még csak most tanulsz- a vezetésre koncentrálsz, és nem figyelsz oda, hofgy természet ellenes módon tartod a lábad.

Gondold végig, ha annyira rossz helyen/rossz szögben állna a pedál, minden SX4 tulaj ott ülne az ortopédián?...... ugye nem.


Bár az is lehet, hogy a már legelső autóba ülésnél rögzült benned valami hibás tartás.

Legvalószínúbb, hogy rágörcsölsz a vezetésre.

Van akinek pl. a nyaka fáj minden vezetési óra után.

El fog múlni!

2020. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm, de sajnos az ülés a leghátsó pozicióban van, sajna már nem megy hátrébb.

Ha hátradőlök és kinyújtom a kezem, a kormány a csuklómig ér, ahogy annak hivatalosan lennie kell.


#2 elképzelhető, a lábamat olyankor nem figyelem.

Ha itthon gyakorlok, akkor szoktam néha nézegetni.

Viszont fél óra után remeg a lábam és egyszerűen nem tudok figyelni.

Valami tipp esetleg hogy akkor hogyan küszöböljem ezt ki?

Közel a határidő :(

2020. nov. 25. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálgasd a pozíciókat.
2020. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több oka van:

-egyrészt izgulsz

-nem vagy még megszokva a pedálkezelésekkel, ezért lefáraszt

-és a legfőbb ok: biztos, hogy szarul van beállítva az ülés. A youtube-on vannak nagyon jó tutorialok, hogy kell egyszerre biztonságosan és kényelmesen beállítani az ülést és a kormányt. Bár a Suzukinak megvannak a korlátai, mert az ülésmagasságot sem lehet elég alacsonyra engedni, és a kormány is csak magasságban állítható, de nem lehetetlen egy ideális pozíciót megtalálni. Én is 192 cm vagyok, és még kisautóban sem igaz, hogy mindig koppig hátra kell tolni az ülést. Arra azonban figyelj, hogy mindenképp 90 foknál jobban "nyitva" legyenek a lábaid, úgy kényelmes, és úgy tudod hatékonyan kezelni a pedálokat.

2020. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én pont az ellenkezője vagyok, annyira rövid a lábam hogy a kuplung benyomásakor teljesen ki kell nyújtanom a lábam úgy hogy legelöbbre van tolva az ülés , attól még tudok menni csak ez se kényelmes XD
2020. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Told hátrébb az ülést, ha közel ülsz a pedalt se tudod úgy nyomni, felfeszitett labbal pl emelkedos indulásnál szívhatod meg, mert nem tudod olyan könnyen attenni
2020. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!