Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen jogon csap egy biciklis...

Milyen jogon csap egy biciklis a szerinte szabálytalan autóra?

Figyelt kérdés
Többször is láttam már ilyen esetet. Visszaélnek azzal, hogy az autós nem tud olyan gyorsan kipattanni, hogy a kis bukósisakos fejére koppantson. Persze mire kiszáll a sofőr már elteker. Ha igazságtalannak érzi a helyzetet miért nem várja meg, hogy kiszálljon a sofőr? Attól tart, hogy nem marad ép végtagja, amivel a kis drótszamarát kezelje?
2020. nov. 26. 16:50
1 2 3
 1/22 D. Brasco ***** válasza:
62%
Igazan finom kis provokatív kérdést sikerült kiírnod......tekintve hogy süt rólad a biciklis gyülölet kár is lenne valaszolni...meg a kerdes is nyugodtan törölhető....
2020. nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
Pl. lehet, hogy előtte életveszélybe sodorta az autós. Kíváncsi lennék, hogy te mennyire tudsz higgadtan viselkedni, miután kis híján elgázoltak.
2020. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Ha eléri az autót a bringás, akkor veszélyesen közel van.
2020. nov. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Milyen jogon szemeteled tele hülyeségekkel a monitoromat?
2020. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Alex Fly ***** válasza:
47%
Tudod én örülnék neki, ha kerékpárral közlekedve a hozzám érő autós maximum a kasztnit tudná behorpasztani, a tükröt letörni vagy a fényezést megkarcolni. De a felvétel tanúsága szerint a sofőr egyáltalán nem volt életveszélyben, mint ahogyan az fordított esetben történik...
2020. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom a ma kikerült youtube videó a téma.

Többször is megnéztem de SZERINTEM csak provokáció az egész.

Eleve azt sem tudni mi volt a bringás sérelme. Simán lehet, hogy az autós nem adta meg az elsőbbséget. Majd ha jobban megnézed továbbgurult, és úgy fordult vissza. Ott történt valami, amit nem tudni mert annak ellenére, hogy a kamera rögzített hangot az ki volt vágva.

Simán lehet, hogy az autós benézte és leszorította. Majd amikor a bringás elé ért még ledudálta, vagy neki állt feljebb. Ilyenkor nem csoda ha valakinek elgurul az agya.

Nekem sem jutna eszembe, hogy kárt tegyek más tulajdonában.

Volt már, hogy én hibáztam és volt olyan amikor más hibázott velem szemben. Előfordul. Ilyenkor elég egy tenyér feltartással jelzés, hogy bocsánat, vagy egy elakadás jelző villantás és a legtöbbször le van tudva.

De amikor valaki kretén, hibázik, mondjuk nem adja meg az elsőbbséget, majd még neki áll feljebb a dolog akkor nagyon könnyen el tud szakadni a cérna. Ilyen is előfordul.

Volt már, hogy biciklivel mentem, simán rámhútzák a kormányt és még a sofőr akadt ki, hogy mert létezek. Ha nem hajt el akkor úgy basztam volna le a tükrét, csak úgy csattan.

2020. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Szóval ez a videó a téma?

https://www.youtube.com/watch?v=iHESNuVBIq8


Meghallgatnám azt a jóindulatúan végigzenélt szóváltást, aminek az elején a futár hozzáállásán még nem látszik a düh. Nekem az jön le, hogy kérdőre vonja, miért kell ezt csinálni?


Aztán a végén a "Jó, mennyé!" teszi rá a pontot a "Jó, bocsánat!" helyett.


Ezzel együtt ez a road rage kategória, nem kellett volna kárt okoznia, hiába lehetett az autós a hunyó.

2020. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%

Ráadásul szerintem elég nagy blama, hogy az autóban bármi kár keletkezett.

A bringás csupasz kézzel, lefelé, tenyérrel csap rá. Nagyjából 0 erő amit belevitt.

Ha rendesen ökölbe szorított kézzel rácsap, úgy oké, vagy ha valami komolyabb protektoros motoros kesztyűje van. De ebben a formában baromi nehéz elhinni.

2020. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
67%
erre jo a Vamzer Autosok Kozossege, megjobban hergeli az amugy se indulatmentes kozlekedest
2020. nov. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Na, a kommentekből nagyjából kiderült, hogy mi történt.

A futár elmondása szerint az autós 1-et indexelt, és hirtelen kivágott elé.

Az nem kizárt, hogy tényleg csak 1 indexelés volt, ám a filmet elnézve, ez a lassított felvételeket idéző manőver csak akkor tekinthető kivágásnak, ha a biciklis 120-szal közlekedett. És ez mindjárt meg is magyarázza, hogy az autós miért nem vette észre a tükörben.

A futár bedörömbölt az ablakon, mire az autós rádudált.

Ezen a futár úgy bedühödött, hogy bemutatott egy büntetőfékezést, a sofőr ekkor szép lírai szavak kíséretében felhívta a figyelmét, hogy nem kellene száguldozni, a futár pedig némi anyázást követően rácsapott a motorháztetőre. Nyilván a kár nem vetekszik egy háromszoros autós bukfenc következményeivel, de egy apró horpadás is nagyon szíven tudja ütni egy új autó tulajdonosát.

A zene a folyamatos sípolás helyett van, de azért a történelmi hűség kedvéért én is szívesen hallanám az eredeti szöveget.

A Hajtás Pajtás vállalja a kártérítést, és azt mondta, hogy majd elbeszélgetnek a futárukkal az illemről.

Szerintem meg a cég alapvető érdeke lenne kirúgni egy ilyen agresszív embert, mielőtt a cég pólójában okoz halálos balesetet. A jogosítványát sajnos nem lehet elvenni, mert a bicikliseknek nincs.

2020. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!