Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szűk városi egyirányú utcákban...

Szűk városi egyirányú utcákban, ahol két oldalt parkolnak, hogyan manőverezzek?

Figyelt kérdés

Az átlagosnál nagyobb autót vezetek és belvárosi viszonylatban kezdő sofőrnek szamítok. Mindig csodálkozok, hogy egyesek hogy mernek szinte száguldozni ilyen szűk helyeken. Én megyek gyök kettővel és még így is rettegek, hogy elviszem valakinek a tükrét.

Ugyanez a helyzet városi többsávos utakon is. Mindig nagyon koncentrálok a sávtartásra. Másnak is gondot okoz ez?

Van valami trükk arra, hogy ilyenkor felmérd az oldaltávolságot a többi autó és a te autód között?



2020. dec. 15. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Az oldaltávolsággal ne foglalkozz, úgysem lehet megfelelőt tartani. Boldogítson a tudat, hogy nem tudsz lesodródni az útról!
2020. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell.

A lényeg, hogy ne okozz balesetet. Aztán majd idővel ráérzel.

Egyébként ha a tükröt nézed, akkor jól látod, hogy mennyi hely van oldalt.

2020. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megszokás kérdése. Előbb utóbb csak érzed a saját kocsid határait. Az segít, ha megy éppen előtted valaki, és látod, mennyire fér el. Amúgy meg nem kell kis utcákban döngetni, ha lassan mész lassan mész, még mindig jobb mint végig verni a sort.
2020. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
A balos oldaltávolságot nagyjából úgy tudod belőni, ha tudatosítod magadban, hogy te pont a keréken ülsz. (Ez mondjuk nem egészen igaz, de ez az elképzelés tényleg segít.
2020. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs itt semmi baj, csak kezdő sofőrként túl nagy autót választottál.

Erre egyedül az idő, és a gyakorlat megszerzése a megoldás.

Amíg nem érzed, hogy mekkora az autó (gondolom kisebb autón tanultál, aminek megszoktad a méreteit), addig teljesen természetes az óvatosság.

Mikor először vezettél (egy kisebb autóval), akkor is ugyanilyen óvatos voltál.

Gyakorolni kell, és érezni kell az autó méreteit.

2020. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

lassan halaj, szard le ha mögötted torlódnak...egyik sem fog fietni ha kártnokozol a kapkodás miatt.

Képzeld el a kukás autót..mert annak is be kell mennie..a postás kisbusznak, a csomagfutárok buszainak, stb..

2020. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Menj lassan , ennyi. Más rutinosabb, örülj neki, hogy nem kell mögötte szüttyögnödy
2020. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd megszokod. A buszsofőrök is volták kezdő B kategóriások, aztán pár évvel később úgy húznak el a szűk utcákban az autók között, húgy az ujjamat nem merném a maradék résbe dugni.
2020. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi az az átlagosnál nagyobb autó? Mert én még furgonnal is elnavigáltam friss jogsisként, nem éreztem nagyobbnak, mint egy személyautót.
2020. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mint egy 7-es BMW.
2020. dec. 16. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!