Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A nagykörúton a nov. 1-től...

A nagykörúton a nov. 1-től apr 1-ig nem lenne jobb megszűntetni a kerékpársávokat?

Figyelt kérdés
10 percenként megy egy biciklis de milyen áron...
2020. dec. 19. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Pont ezt mondtam én is tegnap embernek. Egy darab bringást nem láttam, ellenben akkor dugó volt, hogy 20 percig nem haladtunk egy villamosmegállónyit sem. Értem én, hogy járj munkába bringával, mert itt a korona, de az emberek ilyenkor nem járnak bringával, max egy-két futár.
2020. dec. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a járdán kellene (kívül) egy vegyes sávot létrehozni ahol gyalogos és biciklis is közlekedhet.
2020. dec. 19. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem meg az autósávokat kéne megszüntetni. Az autós kisebbség 4 sávot igényel az útból, míg a tömegközlekedő többségnek csupán 2 jár.
2020. dec. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


De azon a 2 sávon meg lehet oldani a tömegközlekedést.

Ha nem indítanak elég villanyost az nem ok az autós sávok megszűntetésére

2020. dec. 19. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Azon az egy sávon is meg lehet oldani az autós közlekedést. Ha nem ülnek elegendően egy autóban, az nem ok a biciklisávok megszüntetésére.
2020. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
18%
Nem lenne jobb.
2020. dec. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lenne jobb. Egyrészt pont azt kellene elérni, hogy minél többen tartósan is kerékpárra váltsanak, ebben nem segít az, ha hol itt, hol ott lehet vagy épp nem lehet biztonságosan haladni bringával.


Ezen kívül egy közlekedési hálózat áteresztőképességét a csomópontok kapacitása határozza meg elsősorban, a folyópálya kapacitása másodlagos. Mivel a kritikus csomópontokban végül maradt a kétszer két sáv, a dugót nem oldaná meg , ha a köztes részeken több sáv lenne.


A járdán vezetett kerékpársáv meg közveszélyes, el kellene felejteni sűrűn beépített belvárosi környezetben.

2020. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!