Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyes országokban miért tilos...

Egyes országokban miért tilos a palacktöltés, máshol miért nem az?

Figyelt kérdés
Lakóautóba való tölthető palackról van szó. Ott a kút, mégsem tölthetünk, mert tilos. Másik országba elmegyünk, ott meg szabad. Ennek mi értelme van?

2021. febr. 13. 02:58
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Egy kicsit el vagy tévedve. Az újratölthető palackot tartálynak nevezik. Ezek a tartályok megfelelnek az eu-s szabványoknak, így az eu-n belül bárhol tölthetőek lpg kútról.

A probléma a kutasok szűklátókörűsége. Hiába mutatod a CE tanúsítványt, ha a begyöpösödött majom képtelen felfogni mi az. Ő csak azt látja, hogy a lakóautóba akarsz lpg-t tölteni. Ha csinálsz egy kivezetést az oldalburkolatra, akkor meg fogja neked tankolni, mert azt hiszi, hogy a jármű gázüzemű. De ha csak kinyitod a tárolót és mutogatod a tartályt, akkor a gumitalpú józsi agyában átugranak a fogaskerekek, mert mondott neki valamit a góré, hogy lakókocsi palackot nem tölthet meg. Hiába neked van igazad, egy galambbal fogsz sakkozni.

2021. febr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, hogy hivatalosan tartálynak minősül, de mindenki palacknak nézi, hiába magyarázkodunk.
2021. febr. 13. 15:45
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem is ez, hanem az érdekelt volna, hogy mi a tiltás oka. Tudtommal benzinkút még nem robbant fel töltés közben. Tehát akkor?
2021. febr. 13. 17:23
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Értsd már meg hogy nincs tiltva. Engedélyezett a tanusítvánnyal rendelkező tartály töltése. A hülye kutas azért nem tölti meg, mert nem tudja mi az.
2021. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értsd meg, hogy nem ez érdekel. A palackok töltése igenis tiltva némely országokban, nálunk is, olaszoknál is, soroljam még?
2021. febr. 13. 17:34
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert a palackot kg-ra kell tölteni, nem literre! Nekiállsz eszetlenül tölteni a palack felrobban!
2021. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk erre találták ki a nyomásmérőt.
2021. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 Nem emlékszem, hogy olvastam volna robbanásról híreket. Mármint olyanról, ami töltőhelyen történt volna.
2021. febr. 13. 19:12
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Ne legyél már ennyire értetlen. Palackot nem tölthetsz lpg-vel sehol az eu-n belül. Az meg hogy kukutyinban mi robban fel vagy mi nem, az minket hol érdekeljen?
2021. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ilyen bunkónak lenni. Az okokra voltam kíváncsi, de eddig csak leb. kaptam. Ha nem tudsz választ adni, akkor ne válaszolj légy oly szíves.
2021. febr. 13. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!