Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora nagy vétek nem indexel...

Mekkora nagy vétek nem indexelni a körforgalomból kihajtva, ha NEM JÖN SENKI?

Figyelt kérdés

Namost.


az autós videók 99%-ában (autotopNL például) a pov (fejkamera) videókban körforgalomból KIHAJTVA csak akkor indexelnek, ha a szembesávnál van valaki, aki be akar hajtani. Más esetben NEM.


Véleményem szerint ez teljességgel elfogadható.


Ti mit gondoltok erről?



Tehát: van a körforgalom. Minden kijárat között vannak a szemközti sávok, ahonnan jönnek a körforgalomBA behajtók. Ha OTT nincs senki, akkor felesleges indexelni, ha előtte kihajtunk, mert nincs kinek mutatni, hogy bejöhet, elhagyjuk a körforgalmat. A következő videó ROSSZ! példa! nem indexel, holott várakoznak a behajtásra, ezáltal félrevezeti őket.

DE! ugyanebben a szituációban, ha nem jön senki azon az úton akkor felesleges indexelni nem?

[link]


2021. febr. 17. 00:43
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
szó sincs róla, hogy ilyenre vetemednék, csupán felmerólt bennem, mint kérdés.. Mert szerintem ha tényleg nincs senki durván 400 méteres körzetben, akkor tök felesleges akármit is csinálni. De ezt természetesen csak a legnagyobb tapasztalattal rendelkezők hajthatnák végre ugye ;)
2021. febr. 17. 00:48
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Mindig kell, ez nem opció. Soha nem abból lesz a baleset, ha látod, hogy nem jönnek és ezért nem indexelsz, hanem abból ha nem indexelsz, de rosszul tudod, hogy nem jön senki, s mégis ott van. Ne abból indulj ki, hogy a tökéletes forgalmi rendezéssel és építészettel rendelkező holland úthálózaton nem használják az irányjelzőt, a magyar körforgalmakban tök más viszonyokkal találkozhatsz - takarásban levő gyalogossal, a holtteredben érkező biciklissel vagy szintbeli különbség miatt nem észrevehető más közlekedővel.
2021. febr. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Azert kell(ene) MINDIG indexelned, akar ejjel haromkor a kihalt utcan is, mert aki szelektal hogy "most indexelek", es "de most nem kell", azok SOHA nem indexelnek a balesetveszelyes pillanatban (es sehol, ahol kellene)

Csak szolok, hogy az indexeles a mogotted levonek is informacio, nem csak annak, aki be akar hajtani a korforgalomba.

2021. febr. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

Egyértelmű elvárás, hogy a szabályokat mindig be kell tartani, tilos mérlegelni, pl azért nem jelezni mert nincs ott másik közlekedő.

Tudom, hogy ezt nem mi9ndíg tartják be, én sem (igaz nem a körforgalomból kihajtásnál, de pl záróvonal átlépésre is érvényes a szabály)

Sokan nem jelzik pl az elindulási szándékot sem, irányjelző használata nélkül indulnak el, de láttam már több olyan, és talán nem véletlen lehet, de idősebb vezetőt, akik teljesen elhagyatott földúton is automatikusan kitették az indexet indulás előtt... nem gondolkoztak rajta, hogy minek az, automatikusan jeleztek, mert úgy tanulták meg, és rögzült a mozdulat.

Főleg a fiatalabbakra viszont jellemző, hogy külön elemezgetik, hogy most "lehet spórolni" az indexel, ami egy idő után oda vezet, hogy nem fogja használni akkor sem, ha mások is vannak a közelében.

2021. febr. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen szabálytalan minden esetben, ha nem indexelsz.

A kreszben nincsen hasznos index, meg haszontalan index.

A körforgalom elhagyását, minden esetben jelezni kell.

2021. febr. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%

"Ha OTT nincs senki, akkor felesleges indexelni, ha előtte kihajtunk, mert nincs kinek mutatni, hogy bejöhet, elhagyjuk a körforgalmat."


Ez a "bejöhet" dolog nagyon nem így van.

Nincs a körforgalomba hívójelzés. Az, ha indexel egy kocsi kifelé jövet a körforgalomból, nem ad neked behajtási elsőbbséget, soha nem volt így.

Simán lehet, hogy elszámolja a kijáratot, és az utolsó pillanatban mégis bentmarad, jobb indexel és előtted elmegy.


Csak akkor lehet behajtani, ha a kocsi már megkezdte a kihajtást, ráfordult a kivezető útra.

2021. febr. 17. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Érdemes jelezni mindig, mert ha leszoksz róla, akkor előfordulhat, hogy nem jelzel amikor kellene.
2021. febr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Ennyi erővel...

Ha látom hogy üres a kereszteződés nem olyan nagy vétek átmenni a piroson végülis. Gyalogosként is lelépek majd ha nem jön semmi. Ha üres az utca 30-as táblánál mehetek végülis 70-el hiszen üres.


Az a baj ebből van az, hogy "ja hát én amúgy szoktam indexelni csak most azt hittem nem jön senki"

2021. febr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Ez olyan, mint, hogy üres fegyvert sem fogunk senkire, hiába üres. Mert ha hozzászokunk, hogy üresen ráfoghatjuk emberre, akkor töltve is rá fogjuk, és kész is a baj.

Töredelmesen bevallom, hogy párszor nem indexeltem a hót kihalt körforgalmakban, de rossz szokás.

2021. febr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Vortrex ***** válasza:
18%
Most nem az előzés utáni visszaindexelés a téma, hanem ez ? Nobel-békedíj gyanús kérdéseket feszegettek
2021. febr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!