Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kell ilyenkor tenni?leàlló...

Mit kell ilyenkor tenni?leàlló motor esetèn autópàlyàn forgalmasabb úton?

Figyelt kérdés

elsőnek is leszögeznèm friss jogsis vagyok.

M0 son mentem 110 el majd egyszerűen leàllt a motor. probàltam beindítani, gyors üres, majd ràindítàs,de semmi.

gyos index, leàllósàvba kimenni, majd vèszjelső, ès így gurultam. próbàltam idítani mikor 30 al mentem kb mikor sikerült.(kb 25 m re jàrtam az olyan leàllónàl ahol van ez a sàrga telefon, oda pont begurultam volna.)leàllóba 90 ig gyorsítottam majd vèszvillogó ki balra index, besorolàs, majd az első lejövőnèl jöttem is le.

utànna megint leàllt, egy körforgalom utàm. vèszjelző, mikor megàllt az autó tudtam ez így nem fog menni az újra indítàs. gyors kiugrok, 3 szög kitesz, (ami a csomitartóban kèznèl tartok)(ezt egy kicsit hiànyoltam az oktatàsból mert sosem mutattàk meg se kresszen se forgalmin de gyorsan összeraktam ahogy kell, kb 20 m re raktam ki, vissza autó. 5 perc utàn sikeres indítàs hàromszög anyósülèsre tettem (ha kelleni fog) ès tovàbbmentem.

esetleg valami tanàcs, meg làtàs, hogy valamit rosszul csinàltam e....


2021. febr. 21. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Mindent jól csináltál..ügyes vagy. Az autópálya titka, hogy hiba esetén nem a forgalmi sávban kell szarakodni, hanem azonnal index, és kifélé a leállóba..persze ott is simán belédrohanhatnak, ezért nagyon kell figyelni. amúgy a leállóban sem szabad nekiállni generáljavításnak.
2021. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Kb. ennyit tudsz tenni, vagyis a veszélyes területet minél hamarabb elhagyni.

Utána meg ha nem hívsz autómentőt, hanem megkockáztatod az országúton hazajutást, akkor nagy távolságot hagysz magad előtt és nem előzöl, illetve nagyon figyelsz és fél szemmel mindig a kiállás lehetőségét keresed.

2021. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen erre gondoltam èn is, azèrt vettem ki üresbe hogy lassab legyen a lassulàs, az oktatóm azt mondta minimum 90t el kell èrni, mikor közel jàrtamhozzà jöttem is ki...szerencsère ha nem indult volna újra pont egy telefon mellett àlltam volna meg.

ilyenkor sàrgatelefont hasznàljak vagy az enyèmen hivjak rendőrt? mert ugye a rendőr villogóval kijön ès akàr ő is tud segíteni.haza fele hivtam egy ismerőt, ő elkisèrt a szerelőhöz.

2021. febr. 21. 13:41
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
rendőrt ne hívj, autómentőt inkább...nálunk még nem arról híresek, hogy segítenek, mert lerobbantál.
2021. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

okès...

ezt a rèszt mèg nem mesèltèk el nekem :)

2021. febr. 21. 15:03
 6/8 A kérdező kommentje:

sàrga telefont mikor kell, lehet hasznàlni?

gondolom az az autópàlyàsokhoz van bekötve...

2021. febr. 21. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Autópályán nem teszünk ki semmilyen háromszöget, mert felkapja a szél és balesetet okoz. Azon túl, hogy te is életveszélyben vagy, mialatt kiteszed. A helyes megoldás az, hogy lehúzódsz a leállósávra, ha nincs közeli lehajtó, majd kiszállsz az autóból és kislattyogsz a korlát mögé, lehetőleg eltávolodva az autótól is, hogy ha valaki belé rohan, akkor ne feléd csapódjon a roncs. Telefonon vagy közeli SOS állomásnál kérsz segítséget.
2021. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszöm szèpen a vàlaszokat... ipletve ami mèg nagyon fontos így belegondolva (friss jogsisoknak) Ne ess pànikba...
2021. febr. 22. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!