Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2005-ös Suzuki Swiftbe be...

Jerry22 kérdése:

2005-ös Suzuki Swiftbe be lehet e szerelni utólag isofix rendszert?

Figyelt kérdés
Neten olvasgattam róla, de konkrétan erre a gyártmányra nem találtam adatot. Van aki esetleg szerelt már be utólagosan isofixet Swiftbe?

2021. márc. 13. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Az isofix a hátsó ülés alatt, a padlolemezre hegesztett akasztószem. Gyakorlatilag a kutya nem ellenőrzi, tehát oda lehet kendácsolni bármilyen autóra. A kérdés az, hogy mennyit ér neked a gyereked élete? Ha a gumitalpú józsi odavaracskolja egy zsugor sörért, az nem biztos, hogy megfogja a gyerekülést egy koccanás után.

A minősített hegesztők meg biztos nem vállalják el az efféle munkát.

2021. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az utólag beszerelt dolgokkal szkeptikusak az emberek... Bocsi, de nincs pénzem új autót venni amiben gyárilag benne van... Ha nem lenne fontos a gyerekem biztonsága maradna így, sima biztonsági öves megoldás! Mielőtt válaszolsz, egy kicsit gondolkozz el, vagy nézz utána!
2021. márc. 13. 20:35
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem van isofix rögzitési pont a 2005 os swift ben


a hátsó űlés háttámláján van ha jól tévedek

2021. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1-es! Régen nem létezett ISOFIX. Akkor szerinted abban a korszakban mindenki életveszélyes huligán módjára szállította a gyermekét? Egyébként még ISOFIX sem véd meg mindentől, annyi, hogy ezzel a fajta rögzítési móddal a gyenge pont áttolódik az ülésre. Lehet akármilyen jó az ISOFIX, ha gagyi gyerekülést tesznek bele, akkor ugyanúgy nem véd meg semmitől.
2021. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4

Értelmezési problémáid vannak? Vagy csak simán hülye vagy?

A kérdező az utólagos isofixről kérdezett. Válaszoltam. Nem az volt a kérdés, hogyan lehet biztonságosan betenni a gyerekülést. Ha ezt kérdezi, azt mondom, a biztonsági övvel rögzítse, azt csókolom.

2021. márc. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az utólag beépített ISOFIX is nagyobb védelmet ad, mint az öv. Olyannyira, hogy a gyártók külön is árulnak beépítőszettet, ha elő van készítve rajta a beépítési pont.
2021. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Mutass már egyetlen egy gyártót aki utólag árul isofixet!

Nincs ilyen. Az isofix hegesztve van. Nem csavaros, és nincs előkészítése. Manapság már nincs is olyan új autó amibe ne lenne.

2021. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hirtelen ezeket találtam:


[link]

[link]


Egyébként nem tudom honnan szeded, hogy az ISOFIX hegesztve kell legyen. A szabvány maga a rögzítési pont, aminek a lényege, hogy a gyerekülést a kasznihoz rögzíti. Hogy hegesztik vagy csavarozzák a rögzítési pontokat az gyártói döntés. Nyilván egyszerűbb hegeszteni, ha része a megrendelésnek.

2021. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A biztonsági övvel is pont úgy belehet fogatni a gyerekűlést.

Csak több időbe telik, de biztonságos azzal is.

2021. márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8

Nagyon tévedsz. Nem a gyártó dönti el hogyan legyen egy biztonsági alkatrész beszerelve. Az ország/állam dönti el, ahova gyártják az autót. A 2es TT roadster változatában az usa modelleknél hegeszteni kellett a kiugró borulásvédő keretét, az eu modelletnél elég csavarozni. Ellenben az eu-ban forgalomba helyezett autók isofixének kialakítását jogszabály hatàrozza meg. Ez a jogszabály köti meg, hogy kizárólag hegeszteni lehet.

2021. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!