Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez büntetőfékezésnek számít?

Ez büntetőfékezésnek számít?

Figyelt kérdés

Autópályán mentem 140-el egy Audi ment előttem, bár ő valamivel gyorsabban.

Előtte ment egy Insignia, ami éppen egy kamiont előzött, az Insignia már a kamion fülkéjénél tartott a belsőben, ki is rakta az indexet jobbra, hogy megy ki a külsőbe. (kb. nettó 2 másodpercbe telt volna hogy kitudjon menni)

Ekkor azonban az Audi beleállt a seggébe, és rávillogott, amire az Opeles visszavette az indexet, és féklámpa villantás nélkül felvette a kamion tempóját a belsőben. (gondolom elvette a gázt)

Kb. 2-3 percig tartotta a kamion 90-es tempóját, aztán mikor már elegen összegyűltünk egyszer csak odalépett, és kiment jobbra a kamion elé, aztán békésen ment tovább.


Összefoglalva: levillogták miközben éppen egy kamiont előzött, és ezt úgy bosszulta meg, hogy 2-3 percre felvette a kamion sebességét, ezzel feltartva mindenkit aki mögötte volt, de az Audist akarta büntetni.


Engem is bosszant mikor kamiont előzve villognak rám, hiszen felrepülni nem tudok, mégis mit tehetnék?

Az Opel szerintem normál tempóval kezdett bele az előzésbe, az Audi ahogy odaért, rögtön beleállt a seggébe, és levillogta, de nem azért érte utol mert mondjuk már 5 percre előzte a kamiont az Opel.



2021. márc. 16. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem minősül annak.

2 paraszt egymásra talált, ennyi.

2021. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2021. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem, teljesen jogos reakció.

Az ilyen 2m távolságról villogó gyökereket el kéne tiltani a vezetéstől. Még 50km/h-nál is veszélyes az a távolság amit egyesek autópályán művelnek

2021. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%

1-es!

A parasztozással leállsz!!!

A paraszt azért dolgozik, hogy te enni tudj!


Kérdező.

Az opelos előzése akkor lett volna csak gáz, ha például a 89 km/h-val haladó kamiont 96-tal előzi, óra szerint!

2021. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

#4 Nem tudom, hogy te kinek képzeled magad, de nekem ne mondd meg, hogy mit csináljak. :)


Amúgy meg az ilyen embert parasztnak hívják és nem a munkásokat degradáltam ezzel. Legközelebb gondolkodj, mielőtt badarságot írsz.

2021. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntetőfékezés. Ha szigorúan jogilag nézzük akkor akadályoztatás, szándékos feltartás. Hogy mennyire "jogos" az relatív.


Tipikus erőszak erőszakot szül helyzet. Nyilván egyik oldalról tilos ilyet szándékosan csinálni, el kell kerülni a veszélyhelyzeteket meg a hülyéket.


Másik oldalról sajnos azt látom, hogy az erőszakosan közlekedők nagyon hozzá szoktak, hogy az ő seggük van védve. És bármit csinálsz, az nem lesz jó mert csak rossz visszajelzést ad az illetőnek.


Ha feltartod akkor elborul a maradék agya is. Ha nem tartod fel, vagy egyenesen lemondasz az elsőbbségedről, akkor meg azt látja, hogy "ezt lehet" mert hát mindenki takarodjon az útról ha ő jön.


Szerintem vannak azok a helyzetek amikor még a birka türelmű ember is ideges lesz. Tipikusan ilyen a fent vázolt helyzet, amikor nem elég, hogy még igyekszel segíteni is a parasztját, hogy haladhasson, neki akkor is vilognia kell.


Szerintem valahol alapvetően kellene szigorítani a közlekedésen, a jogosítványszerzésen, a büntetéseken. Ha az Audishoz hasonló agresszív közlekedők ki lennének tiltva, onnantól a többi is rögtön meggondolná, megéri-e annyira sietni.

2021. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os jól összefoglalta. Én igen jámbor és türelmes ember vagyok, de ha valaki a testi épségemet veszélyeztetve siettet, az önmagam számára is hihetetlen reakciókat szül bennem. Nem állok bele a fékbe, sőt nagyon a gázt sem merem elvenni a kis követési távolság miatt, de hogy borzasztó komótosan teszem ki az indexet és jóóól elnyúúújtva váltok sávot, az biztos. Holott az eszemmel jól tudom, hogy a legbiztonságosabb megoldás gázt adni és elkotródni az ilyen paraszt elől.
2021. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt én is így gondolom.

Mivel a rendőrség az ilyen veszélyesen közlekedő barmok ellen semmit nem tesz, ezért gyakorlatilag csak a többi sofőr tudja azt csinálni, hogy - balesetveszélyt nem okozva - elveszi a sikerélményt a vadbarmoktól.

Akik látják ezeket az eseteket, azok szempontjából se mindegy, hogy hogyan gondolnak vissza ezekre. Hogy "na, megszívatták a fszkalap Audist", vagy pedig úgy, hogy "hű, de vagány volt az Audis, legközelebb én is így csinálom". Azt kell látni a többieknek, hogy ezzel a viselkedéssel nem lehet jól járni.

2021. márc. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!