Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt a közlekedési lámpák...

Itt a közlekedési lámpák össze vannak hangolva a HÉV fénysorompóval?

Figyelt kérdés
[link]
2021. márc. 26. 13:37
 1/9 Vortrex ***** válasza:
0%
Nem tudom, nem vagyok odavalósi.
2021. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Minden ilyen helynél össze vannak hangolva. Nem fog zöldet kapni a HÉV vonalát keresztező útvonal, ha jön a HÉV.
2021. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, erre voltam kíváncsi.
2021. márc. 26. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Elég vicces lenne ha beengednék a kereszteződésbe a forgalmat, aztán a fénysorompó megállítaná őket.
2021. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
#4 Van ilyen hely.
2021. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen hangolva vannak. Sőt, ritkaságként még a motor ki- és bekapcsolására utasító (pontosabban azt javasló) lámpa is van, összhangban a vasúti biztosítóberendezéssel.


Egyébként elő van írva, hogy hány méter kell legyen a jelzőlámpás kereszteződés és a vasúti átjáró között ahhoz, hogy a előbbit ne kelljen függésbe hozni az utóbbival.


Viszont a vasúti átjáró biztosításának működnie kell a közúti jelzőlámpától függetlenül is, ez így vsn a fent linkelt helyen is, pont pár napja jöttem ott át kikapcsolt jelzőlámpa és fehéren villogó fénysorompó mellett

2021. márc. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Közben utánanéztem:


13. Fénysorompóval függésben lévő forgalomirányító jelzőlámpa

13.1. Fénysorompóval függésben lévő forgalomirányító jelzőlámpa csak a jogszabályi feltételek * fennállása esetén létesíthető.


13.2. Fénysorompóval függésben lévő forgalomirányító jelzőlámpánál a fénysorompó tilos jelzése alatt a közúti forgalomirányító jelzőlámpa a vasúti átjárón áthaladni kívánó forgalomnak szabad jelzést nem adhat.


13.3. A fénysorompó berendezés üzemére a közúti forgalomirányító jelzőlámpa zavarai nem lehetnek hatással. A fénysorompó berendezés meghibásodásakor a forgalomirányító berendezésnek sárga villogó üzemmódra kell áttérnie.

2021. márc. 27. 10:58
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Én napi szinten járok ezen az úton. A képen mutatott irányból valóban össze vannak hangolva, bár nem túl gördülékenyre van emgcsinálva a rendszer. Szemből érkezve viszont nincsenek összehangolva, ott sokszor van olyan, hogy a vasúti lámpa piros, míg a "sima" lámoa zöld. Nyilván ott nem tudsz bemenni a kereszteződésbe, mert egyből a megállás helyét jelző vonal után van a sín.

Ugyan így a képen jobb oldali útról jobbra kanyarodó sávban sincs megoldva az összehangolás.

2021. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Hiába pontoztok le, attól még van ilyen hely. Rengeteg vasúti átjáró van, ahol ki van téve a balra kanyarodni tilos. Ugyanis a lámpák nincsenek szinkronba, így előfordulhat, hogy jön a vonat zöld jelzés ellenére is. Ha valaki balra akarna menni és elsőbbségadás miatt nem tud, akkor azzal közvetlen életveszélyt okoz az átjáróban szorultaknak.
2021. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!