Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közlekedési balhéban (road...

Közlekedési balhéban (road rage) fegyverrel közelednek felém akkor használhatom az autót önvédelemre?

Figyelt kérdés
Magyarul ha pisztollyal vagy késsel tart felém akkor elüthetem-e, arányos önvédelemnek számít?
2021. ápr. 12. 10:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%

Nem, ilyenkor végig kell tétlenül nézned a halálodat.


Welcome to Hungary! :D

2021. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
Ilyenkor elhajthatsz, ha pont utadban áll, akkor így járt. De jobb, ha tudod, az autódban valószínűleg van ütközés érzékelő, ami megszíkítja az üzemanyag pumpát, szóval nehogy úgy járj, hogy nekimész az autójának és aztán leáll a kocsid, ő meg kiszed.
2021. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
#2 Azért ha olyan erővel neki megy, hogy attól leálljon a kocsi akkor szerintem a támadótól nem kellesz annyira tartania.
2021. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
pénteken láttam ilyet egy fickó késsel fenyegetőzött egy másik autósnak
2021. ápr. 12. 10:49
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha késsel tart feléd és van rá időd, zárd be az ajtót és az ablakot, ez elegendő védekezés, amíg nem próbálja betörni az ablakot.


De amúgy meg azért szerintem elég aktívan kell tenni, hogy egy nézeteltérés idáig fajuljon. Ha nem fékezel/mutogatsz/pofázol vissza, akkor nem kerülsz ilyen helyzetbe.

2021. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Amint meglátod, hogy közeledik, zárd be a kocsit, majd hajts el. Szerezz be egy fedélzeti kamerát, hogy meg tudd mutatni a rendőrségnek, hogy önvédelemből tetted (az ilyen kamerák alapból is nagyon hasznosak). Próbáld meg nem pont az autó közepével elütni, mert különben beesne az autó alá, és azt nehezen magyaráznád ki, hogy áthajtottál egy emberen az autóddal. Ha valamelyik sarkával mész neki, max ellököd valamelyik irányba, és könnyebben tud elugrani is.


Ajánlott rendőrt hívni egyből az eset után.

2021. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
Tedd sebességbe, és legyél indulásra kész. Ha ki akar szedni, akkor az autó mellé kell mennie. Amint nincs előtted, indulj el. Ha megfogja az autót, akkor sérülhet komolyabban, de szerintem az kimagyarázható. Amíg előtted van, addig ne indulj el.
2021. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%
#3: hallottam már olyan esetről, amikor egy nagyobb kátyu aktiválta azt a kapcsolót
2021. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom mi a búbánatnak kell az angol kifejezés, de te tudod.

Támadás esetén bármi használható védelemre (mást is védhetsz), akár autó is. Az arányosság ma is feltétel, de nem olyan formában mint régen.

Jogos védelem nem állapítható meg szándékos cselekedett esetén, illetve ha a megtámadott maga provokálta ki a támadást.

Szóval a gyere ki a kocsma elé, és aztán pofán vágnak, akkor nincs jogos védelem.

Azért nehéz ügy az ilyen, mert ha erős felindulásból, beszűkült tudattal, nyomás alatt reagálod túl, az beleférhet.

Aki mondjuk viperát, baseball ütőt, csavarkulcsot, vascsövet tart a keze ügyében, az már kizáró ok.

Ha az elütése a cél, nem jogos védelem. Ha vészreakció tudattalan következménye, jogos lehet.

Na meg kérdés hol jobb: börtönben vagy temetőben.

2021. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
9-est hogy sikerült ilyen durván lepontozni? Teljesen korrekt azt, amit ír.
2021. ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!