Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet használni sárga jelzést...

Lehet használni sárga jelzést kerékpáron?

Figyelt kérdés
Azon szervezetek kerékpárjain melyek jogosultak engedély nélkül sárga figyelmeztető jelzést használni, felszerelhető sárga villogó?

2021. ápr. 20. 18:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Így van! Kilapátolja a koca alól a ganyét, utána beül a H Astrába aztán felcsapja a kéket, mert azt látta a jutubon hogy az mekkora királyság.... őrület.
2021. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Már megint megy a alaptalan feltételezgetés.


Képzeljétek, nem is vagyok polgárőr :), úgyhogy sértegethetitek őket engem nem érdekel.


Kékfényt polgárőr se használhat, eléggé nagy rizikó használni, és ezt tudja mindenki. A kék fény példája a holland rendőrség kerékpárjaira vonatkozott, ahol pontosan azért használják, hogy lássák rendőr ül rajta, viszont nem mehet át a piroson stb.


Nem tudom hol láttatok kék fényt polgárőr autón, gondolom sehol.


Az idézett jogszabályról tudtam, mivel írtam is polgárőr szolgálat alatt nem kell engedély a használatra, ez pedig abból a paragrafusból ered, de mivel a válaszoló is ennyit tudott segíteni, megköszöntem.


Nincsen PÁV-om figyelmeztetőhöz nem is kell, és képzeld el, jogosítványom sincs. Még nem értem el azt az életkort:)


Részemről ennyi.

2021. ápr. 21. 09:25
 13/14 A kérdező kommentje:

Ja és erre: "(pl. Hollandia)"


Magyarországon vagyunk!


Ezt az egy országot tudom ahol kék fény van rendőrségi kerékpáron.


Ha te tudsz esetleg magyarországi pldát, várom válaszod!

2021. ápr. 21. 09:26
 14/14 A kérdező kommentje:

És milyen szomorú, hogy egy olyan oldalon már kérdezni sem szabad, amit erre találtak ki.


Mivel kerékpáron sárga fényt a KRESZ nem ismer, viszont a jogszabály jelen esetben minden járműre érti (gondolom) szerintem van helye a kérdésnek.

2021. ápr. 21. 09:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!