Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha biciklivel megyek 1 úton...

Peti1010_1 kérdése:

Ha biciklivel megyek 1 úton és el kanyarodok balra, de mögöttem jön egy autó akkor kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Általában le szoktak lassítani mögöttem ha kiteszem a kezem, hogy kanyarodni szeretnék, de ma például majdnem el ütöttek ez miatt. Ilyenkor mit kell tenni? Inkább álljak meg a kanyaroknál az út szélén?

2021. ápr. 27. 19:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Neki van elsőbbsége ilyenkor.
2021. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%

Alapvetően neked kell elsőbbséget adnod a téged előző autónak ilyen esetben.

Lakott területen vagy azon kívül

volt amúgy?

Lakott területen kívül bicajjal így kell balra kanyarodni:

"54. § (4) Kerékpárral:


a) lakott területen kívül a főútvonalról balra bekanyarodni vagy megfordulni, továbbá


b) a kerékpárútról a vele párhuzamos útra balra bekanyarodni nem szabad.


A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva – a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint – kell az úttesten áthaladnia."

Azaz ilyen esetben így kéne balra kanyarodni bicajjal, pont az ilyen balesetveszélyes esetek miatt.


Illetve annak a járműnek van elsőbbsége, aki már megkezdte az előzési manővert.


31. § (6) bekezdése szerint:


„A balra kanyarodó jármű vezetője párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úton a bekanyarodást akkor hajthatja végre, ha meggyőződött arról is, hogy balról járművének előzését, vagy kikerülését másik jármű nem kezdte meg”.

2021. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Senkinek. Ha te balra irányjelzel, akkor nem előzhet balról. Te viszont nem kanyarodhatsz balra, ha éppen előznek balról.

Ezt úgy érdemes csinálni, hogy hátranézel és a kereszteződés előtt besorolsz a sáv bal oldalára (ha kanyarodó sáv van, akkor elfoglalod az egész sávot). Ha nem így csinálod, akkor befurakodnak melléd a türelmetlen autósok és a holtterükbe kerülsz, ahol felöklelnek.


Ha balra irányjelzőztél, akkor jobbról megelőzhet, de csak ha megfelelő oldaltávot tart.


Egy fontos szabály:

Lakott területen kívüli főúton és ahol "kerékpáros közvetett kapcsolat" tábla van, ott nem kanyarodhatsz balra kerékpárral. Ilyen helyeken a kereszteződés túlvégén megállsz az úttest jobb oldalán és át kell tolnod a túloldalra. Ezt bárhol alkalmazhatod, ahol nem érzed biztonságosnak a balra kanyarodást.

2021. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Lakott területen bellül történt. Ki raktam a kezem úgy 5 másodpercig és elkezdtem el kanyarodni mire hallottam hogy valaki fel gyorsított möhöttem. Ha nem gyorsított volna simán el tudtam volna kanyarodni. Ilyenkor mit csináljak?
2021. ápr. 27. 19:48
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

4 Rúgd le a tükrét, aztán tekerj!!! 😂

Szállj le a jobb szélen, aztán told át! Elég, ha egyszer átgázolnak rajtad.

2021. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

Mentsd az életed. Ha van felvétel, akkor tegyél feljelentést közúti veszélyeztetésért.


Amúgy ahogy írtam, a kanyarodás előtt húzódj a bal oldalra és akkor nem akarnak majd balról előzni.

2021. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Eleve rosszul csinálod. Ha balra kanyarodsz bringával, mindig sorolj be a felezőhöz hátratekintés és irányjelzés után, majd újabb hátratekintés után fordulj be (persze figyelj az esetleges egyéb elsőbbségi viszonyokra).



Ami a téged előző járművet illeti: ha már megkezdték az előzést, te nem sorolhatsz vagy kanyarodhatsz balra, míg ha te balra kanyarodási szándékot jelzel, màr nem kezdhetik meg az előzésedet szabályosan. Szabálytalanul viszont igen...

2021. ápr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Tök jó, hogy az idézett KRESZ paragrafusok is le lettek pontozva :D
2021. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
19%
Neked, fogod behúzod balra, aztán az autós meg oldja meg az életét, ha baleset lesz neki lesz baja, biciklin szerencsére nincs biztosítás.. hány..de hány tükröt rúgtam már le, hány, de hány autósnak mutattam be.. ha tudnám számolni matektanár lennék.
2021. ápr. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Itt láthatod, hogy hogyan kell balra kanyarodni:

[link]

Ahogy te csináltad (jobb szélről egyből balra) az szabálytalan és balesetveszélyes.


De az egész oldal hasznos lehet:

[link]

2021. ápr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!