Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendô, ha piros lámpánál...

Mi a teendô, ha piros lámpánál átgázol elôttem a zebrán egy autó, miközben gyalogosként már rég nekem van zöld? Hova forduljak?

Figyelt kérdés

Majdnem elgázoltak a kisbabámmal együtt, az autó rendszámát felírtam, de gondolom, ez önmagában nem bizonyító erejû.


Kinek tudom ezt jelenteni, rendôrség vagy polgármesteri hivatal?


Nagyon zaklatott vagyok, ennél a lámpánál rendszeresen tapasztalom, hogy simán áthajtanak piroson az autósok.



2021. máj. 9. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentéshez szemtanúkra mindenképp szükség lesz (gondolom felvétel nincs róla).
2021. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

A konkrét esetben akkor tudnak tenni valamit, ha van felvétel. Vagy közterületi kamera felvétele, vagy neked (vagy bármelyik járókelőnek, autósnak) felvétele.

Ha jelzed, hogy ezt tapasztaltad, annak annyi hatása lenne, hogy ha rendszeresen ilyenek történnek (amiről vagy balesetek miatt vagy hasonló bejelentések miatt értesülne a rendőrség), akkor kamerát helyeznének ki, vagy valami forgalomszervezési intézkedés történne.

De sajnos ehhez nagyon sok idő és - ki kell mondani - sok csonttörés, sőt tragédia kell.

2021. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
jóistenhez hálával
2021. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Sehova, ha tudod, hogy ilyen a hely, akkor ideje lenne legalább neked körültekintőbbnek lenni.

Egyébként meg valamiféle civil kezdeményezést indítasz. Ugyanezt el panaszkodod a helyi facebook csoportban. Ott összegyűlik egy halom fotelrendőr, megmondóember és okostojás. Ezek közül kiszűröd a pár értelmeset és elmentek az önkormányzathoz, előadjátok mi a baj. Ők mondanak rá valamit, aztán ennek függvényében léptek tovább. Aláírásgyűjtés, tüntetés, partizánakciók (extra táblák, festések, tárcsás önkéntesek mondjuk, a lényeg, hogy anyagi kárt, és balesetveszélyt ne okozzatok), kihívjátok a Fókuszt stb.

2021. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Mi a célod?


Ha a konkrét eset megtorlása, a konkrét ember viselkedésének megváltoztatása a jövőre nézve, akkor tanúkra vagy videofelvételre volna szükség. A rendőrség bekérhet térfigyelő felvételeket is, bár vannak kétségeim, hogy egyetlen ilyen , más bizonyítékokkal és tanúvallomásokkal meg nem támogatott közúti veszélyeztetéssel kapcsolatos feljelentés esetén meg is teszik…


Ha a célod a hasonló jövőbeni esetek megelőzése a konkrét helyen, akkor a 4-es válaszoló tanácsai mentén indíts egy kezdeményezést.

2021. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Én oda szoktam csapni a tükrüknek. Persze babakocsival ez nem igazán kivitelezhető.

Mondjuk ha ennyire ilyen a hely, akkor egy 6 zsugor vízzel megrakott babakocsit csak kigurítanék az első paraszt elé :)

2021. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Vannak helyek, ahol a kanyarodó járműveknek és a gyalogosoknak egyszerre van szabad jelzése. Ilyen nem is egy létezik. De az autós akkor is köteles fokozottan óvatosan közlekednie (igen, a lámpa ellenére is, kedves autóstársak), és a gyalogos szabad áthaladását biztosítani.

Ha egyenesen ment a kérdéses autó, akkor az egy barom. A bírság sem fogja jobb belátásra bírni.

Sajnos sem a már megtörtént ügyben, sem a majd még előfordulókban sem tudsz tenni semmit. A rendszám önmagában semmi. Persze lehetne komoly nyomozást folytatni, de nem fogják megtenni, mert aránytalan mértékű lenne. A rendszám alapján felkeresik a tulajdonost. Ő tagadja. Ott sem járt, aznap nem is ment sehova. A kocsi is a garázsban állt, két méter vastag betonfallal körbekerítve. El sem lopták a táblát. És itt vége.

Ha súlyos tömegszerencsétlenség történt volna miatta (olyan akkor is lehet, ha maga a jármű nem ütközik), akkor persze vizsgálódnak, hogy igazat mond-e. Illetve az lényegtelen, mert joga van bármit hazudni.

Szóval biztosan tagad, és nincs ellene semmi.

2021. máj. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Nagy odafigyelès.... nem csak a te rèszedről hanem autósok rèszèröl is. Kicsit morbid de igaz: ha ebben az esetbem meghalsz vagy a gyermekd akkor a sírjàra ràírjàk hogy :"Neki igaza volt" de ez nem bèkèltett meg senkit. nèzz mindig körbe, lehet nem vett èszre, takaràsba voltàl, hirtelen lèptèl ki a zebràra, nem vette èszre hogy pirosa van vagy bàrmi. termèszetesen ezzel nem azt mondom hogy te voltàlt a bolond, mert nem, jogos a felhàborodàs. de a bajt megelőzni kell, ès èn mindig úgy vagyok vele hogy a màsik bolond èn okos, ergo nekem kell a bajt megelőzni figyelemmel, körültekintèssel. Ha van kamera nèzz utànna ès iràny a rendőrsèg. ha nincs akkor ezt enged el...

Biztonsàgos közlekedèst ès szèp napot...

2021. máj. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as válasszal teljesen egyetértek, de aztán aki ezeket megfogadja sok autóst felhergel (amikor nem lámpás) helyen átengedi a gyalogost, az meg nem akar indulni, mert óvatos, és nincs hozzászokva, hogy ilyen autósok is vannak.
2021. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ràvillantok, vagy kèzzel mitutom hogy èszrevettelek, àtengedlek...
2021. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!