Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki fiatalkora óta nem kétkere...

Aki fiatalkora óta nem kétkerekűzött még, az felejtse el a motort?

Figyelt kérdés

34 éves felnőtt férfi vagyok, akit fiatalkorában agyon óvtak a szülei. Nem engedtek kerékpárra ülni, autót vezetni, stb. nem akarom hosszasan sorolni.


4 évvel ezelőtt szereztem B-s jogosítványt, miután sikerült függetlenednem és stabil lábakra állnom fizetésileg.


Most szeretném bepótolni, amiről lemaradtam.


B után szeretném letenni nagymotorra a jogsit, azért nagymotorra, mert az korlátlan kategória, nem akarok vacakolni vele a későbbiekben. A munkatársam szerint viszont így, hogy nincsen se motoros, se kerékpáros múltam felejtsem el, mert úgy fogok eldőlni nagymotoron, hogy öröm lesz nézni. Ezen felül még azzal érvelt, hogy már túlkoros vagyok ilyenbe belekezdeni.


Ti mit gondoltok erről? Lehetőleg olyan írjon, aki motorozik.



2021. máj. 30. 15:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Előbb vegyél biciklit, azon tanulj meg.

Előbb-utóbb mindenki eldől motorral, nagymotor csak abban más, hogy súlya miatt amikor dől, nehezebb megtartani. Mehet közben nem számít.

2021. máj. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy menet közben nem lehet eldőlni vele, mert giroszkópként működik.
2021. máj. 30. 16:01
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem tudsz biciklizni nem tanitanak meg motorozni. Az lesz az első hogy megkérdezi tudsz e biciklizni? Volt egy srác aki segéd motorra akarta lerakni de kiderült kerékpározni sem tud. Felhívták a szüleit hogy nem tudnak mit kezdeni vele. Ha kerékpározni nem tudsz akkor szerinted motorozni hogy tudnál? Ugyanaz a skill kell hozzá.
2021. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy már késő elkezdeni, ezt verd is ki a fejedből. Az viszont biztos, hogy mindenekelőtt biciklizni tanulnék meg. Őszintén én mindig is féltem a motorozástól, annak ellenére, hogy már három évesen tudtam biciklizni. Az az egyensúlyérzet viszont szerintem kell hozzá, ami a biciklizéshez is, biciklizni megtanulni meg úgy gondolom sokkal kevesebb veszélyt rejt magában mint a motorozás. (Nem mellesleg olcsóbb is :D) Biciklivel sem akkor szoktak eldőlni a gyerekek amikor már hajtják, hanem amikor el kell indulni és amikor meg kell állni, le kell lassítani. Életemben egyszer próbáltam menni egy Simsonnal miután meglett a B2-es jogsim, de számomra azzal is az indulás volt nehézkes. Szóval ne aggódj, menni fog az, de először érdemes lenni a biciklin kezdeni. Sok sikert!
2021. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%

#2!

Giroszkóp...... hát hogyne! :D

Akkor meséld már el, hogy mitől esnek el a motorosok?

2021. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
#2: ez igaz, de 20km/h alatt nem igazán érvényesül.
2021. máj. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

A két keréken való közlekedés alappillére, az egyensúly kérdése.

Kár belekeverni a giroszkóp-hatást.

(vagy te pörögni szoktál a motoron? :D

2021. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem neked nem kellene motoroznod. 34 évesen meg lehet tanulni, de szerintem biztonságosan és jól kezelni nem fogod már megtanulni a motor kezelését. Soraidat olvasva nekem elég határozatlan személyiségnek tűnsz - 34 évesen - ez pedig csak újabb kockázatot jelent számodra és környezeted számára. Persze próbálkozni lehet, de mindenképp segédmotorkerékpár kategóriában. ( Aztán ha az megy, akkor meg is érkeztél - nem való neked erősebb motor ).
2021. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem felejtős a dolog.

De azért kapásból a korlátlanra menni sokkal idő és pénzpazarlóbb lesz, mint ha tennél 1-2 lépcsőt. Elég drága az óradíj ahhoz, hogy a szinte teljesen nullát felhozd.

Az én véleményem szerint szerezz egy normális biciklit, vagy robogót és gyakorolj azon. Nem nagy befektetés, és ha már készen állsz a következő lépésre akkor kb vétel áron el is tudod adni ha ügyes vagy.


Nálam nagyon sok kerékpározás, és pár óra simsonozás után jött el a gondolat, hogy beiratkozok az A jogsira.

Az elején elég szokatlan volt, és kicsit többet kellett az alapokat tanulni, de most járok a 16. óránál (10 a kötelező minimum) és hamarosan jöhet a rutin vizsga :)

Olyan sok motoros tapasztalatom pedig nekem sem volt épp csak az elindulás, váltás, megállás.

Van viszont olyan aki velem kezdett, eleve csak az A2 kategóriára jelentkezett és sokkal lassabban halad, pedig már sok óra benne van neki is, de még mindig az alap egyensúly gyakorlatokkal szív.

Értem én, hogy amikor megy a motor és gyors vagy akkor a gyro hatás miatt nem dől el, de a rutin pályán kb séta tempóban is kell haladni, ott pedig nagyon fontos a súlypont.

Amúgy pedig ha találsz egy szinpatikus sulit ott lehet, hogy engednek egy próba órát és ott sokminden kiderül.

HAJRÁ, ha szeretnéd vágj bele.

2021. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%

Mivel van már B jogsid, segédmotort veztehetsz, úgyhogy mielőtt belevágnál az A-ba, vegyél egy kismotort vagy robogót, és 1-2 évig motorozz azzal. Utána is ajánlatos kisebb motorral kezdeni, és 1-2 évente váltani nagyobbra.

Én 51 éves vagyok, és 13 éves korom óta motorozom, de volt, hogy pár évet kihagytam, és már akkor is para volt újra felülni egy 900-as Hornetre. Persze nekem megvoltak az alapok, úgyhogy párszáz km után visszajött a régi rutin, de nulla tapasztalattal jobb esetben csak eltöröd valamid, rosszabb esetben kinyírod magad.

2021. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!