Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Még kiadják a jogsit elsősegél...

Még kiadják a jogsit elsősegélyvizsga nélkül? És ez meddig van így?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy a veszélyhelyzet miatt ez változott. De akkor ez még mindig tart?

Persze fontosnak tartom az anyagát, meg is tanultam, mert az etitánban megkaptam azt az részt is, de feleslegesen nem fizetném ki a vizsgadíjat, ha nem muszáj. Előreláthatólag ősszel fogom befejezni a vezetést.



2021. júl. 6. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

így is úgyis ki kell fizetned, akkor már inkább előbb mint utóbb. A vizsga eredménye nem évül el, ráadásul oktatásra se kell bemenned (én effektíven voltam oktatáson, nem nagy pénz, ahhoz képest hogy mennyiből jön ki egy jogsi).

Véleményem szerint, mivel törvény van rá, és kötelező az elsősegély vizsga, nem hiszem, hogy kiadják nélküle.

E titánba milyen oktatási anyagot kaptál meg? mivel én tavaly tettem le és abba elsősegély nem volt...

2021. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly is így volt, kb. április végéig. Haverom úgy kapta meg a jogsit hogy nem kelett az első segély. Amikor en vizsgáztam, akkor pedig a babuhoz nem lehetett nyúlni, csak szóban hadartal.
2021. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tavaly nyár elején volt érvényben ez a kormányrendelet:

[link]


Ez csak néhány hétig volt érvényben, kb. 2020.06.18.-án hatályát vesztette.

2021. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 Lehetett venni talán 5000 forintért hozzá. Elvileg a vöröskereszt csinálja ezt is, hasonló a kresz-es anyaghoz

Ha pedig a rendelet még érvényben lenne, akkor egyszer sem kéne kifizetnem. Tudom, hogy csekély összeg az egészhez képest, de azért jó lenne :)


#3 igen, erre a rendeletre gondoltam. De most is tart még a veszélyhelyzet, nem? Vagy egyszer megszűnt és utána újra bevezették és akkor így már nem érvényes?

2021. júl. 7. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Igen, valami ilyesmi lehetett. Vagy csak bizonyos rendeletek lettek hatályon kívül helyezve.


[link]


2020. évi XII. törvény

a koronavírus elleni védekezésről *


* Hatályon kívül helyezte: 2020. évi LVII. törvény 2. §. Hatálytalan: a veszélyhelyzet megszűnésének napjától, 2020. VI. 18-tól. Lásd: 41/2020. (VI. 17.) ME határozat.


Azóta kell újra a vizsga, csak a gyakorlati részeket szóban kell elmondani.

2021. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!