Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki járt külföldön főként...

Aki járt külföldön főként attól kérdezem. Miért Magyarországon van a legtöbb gyorshajtó autópályán?

Figyelt kérdés

Nem sok, de eddig 7 utam volt Berlinbe.( Dolgozni) szerdán és vasárnap mentem.

De itthon állandóan szó szerint toltak le az útról (GPS szerint 140 mellett)


Miért itt van a legtöbb gyorshajtó?? Ennyire semmit se ér a véda? Érdekes módon a cseheknél végig tudok autózni ezzel a tempóval a belső sávban kényelmesen.


2021. júl. 12. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Magyarországon minden területen divat a szabályok megkerülése, illetve a ki ha én nem hozzáállás.
2021. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem kifejezetten mókás amikor a sok alapmotors szarnak kiszúrják a szemét, üveghangon küldik nekik 5.ben csak hogy 1,5 perccel előbb érjenek be a gyárba
2021. júl. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Nincs átlagsebesség mérő kamera még.
2021. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Értem mire megy ki a játék. Tehát 140-nél csak itthon kell jobbra tartanod a sok "hülye" végett, akik haladni akarnak. Kicsit sem provokatív, unatkozó kérdés ez...
2021. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Sebesség terén sajnos túl van szabályozva az egész közlekedés odahaza, ha nem lenne ennyire lerakva a sebességhatár nagyon sok helyen értelmetlenül, akkor nem lenne ekkora frusztráció az emberekben közlekedés közben, és nem taposnák a gázt mikor éppen nem látnak tolvajt az út szélén.
2021. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Mert még nem jártál keletebbre. Sokan mondják Lengyelországról és Romániáról, hogy bármennyivel is mész, meg fognak előzni. Egy jó minőségű román főúton ha 140-nel mész, hamar akadhat valaki, aki letol.

A nyugati országok többségében olyan büntetés van, hogy egyszerűen nem kockáztatják meg, Németországban pedig ki tudják élni magukat az emberek. A nyugatabbi népek egyébként eleve fegyelmezettebbek.

2021. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

5 hogy lenne már itt leszabályozva.

Menjél már át a czehen... Ott van leszabályozva.. útfelújítások, nem 100 méteren, több kilométeren, alagút, etc.


4 ha téged provokál, akkor sajnálom. Ettől függetlenül értelmes válaszokat kaptam, neked is ment a mancs


3 jogos, pedig nem lenne rossz.


2 ma megtettem itthon egy 10 kilométeres szakaszt.( Várost kerültem meg) de amikor az 1.4es g Astra elment mellettem, inkább felhúztam az ablakot.

2021. júl. 12. 22:37
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
valóban, ami itthon megy az kutya fsza kelethez képest... https://www.youtube.com/watch?v=79qwkq9XF7E azt hinnéd ezek ilyen ritka alkalmak, de nem, a román kamionos eljátsza ugyan ezeket a manővereket európa bármely pontján. De amúgy nem kell itt keletesezni, meg magyarozni, meg románozni, olaszországban legalább így vezetnek az emberek, ha nem agresszívebben. Az én véleményem az, hogy ez oda vezethető vissza, hogy mennyire boldog egy nép, ez nyilván az anyagi helyzetből adódik, nyugaton sokkal magasabb az átlag színvonal, több pénzük van, nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak, míg itthon 10 ből 1 ember ha anyagi biztonságban érezheti magát és még átlag feletti anyagi helyzetűnek. Biztos veled is volt már, hogy ha valami nagyon jó dolog történt veled, onnantól fogva egy darabig még a fákat is megölelted volna...
2021. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Gyorshajtók máshol is vannak. A magyar rendőrség elég elnéző ebben, ezért talán többen is vannak, de ez még nem lenne gond önmagában.


Ami viszont szerintem is hungarikum, az a követési távolság be nem tartása (egymás seggébe mászás)

Tipikus példa még, amikor folyamatos összefüggő sor haladna a belső sávban, de a marha rádmászik, villogtat, vagy rosszabb esetben jobbról előz és bevág eléd.

2021. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
amúgy azt még megjegyezném, hogy én nyugat európábban kamionozok főleg, szóval elég sokat vagyok szerteszét európában, de sehol máshol nem látok olyat, csak magyarban, hogy dugóban a leálló sávon előzünk... maximum akkor, ha mondjuk 500 méterre van a lehajtó ahol le akarnak menni, de akkor sem 3 kilóméterrel előtte :D
2021. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!