Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biztonságosak a BKK bérelhető...

Biztonságosak a BKK bérelhető kerékpárjai? (MOL Bubi)

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ezekkel a kerékpárokkal ki lehet váltani egy saját kerékpárt? Mint biztonságilag mint kényelmileg.

#Budapesti Közlekedési Központ #Bérelhető kerékpár #Olcsó kerékpárbérlés
2021. júl. 13. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Mikor kijöttek a gyárból biztos biztonságosak voltak, de miután mondjuk 1,5-2 évet rohasztották őket a napon - hááát, nem tudom, elvileg az üzemeltető köteles megjavítani őket, ha defektesek vagy elesnek velük, de egy kerékpárüzlet bérbringájában jobban bíznék, mint egy közösségiben. Kényelemre meg az a baj velük, hogy rohadt nehezek, ilyen 20+ kilós drótszamárra a kifejezetten mindenes városi bringát keresők sem ülnek fel, egyszerűen hibás konstrukciók, rövid távra kényszerből oké, de minden nap biztos nem járnék velük.

Amúgy meg nyilván arról szól az egész, hogy a MOL-nak "jóvátételt" kell fizetnie az általa okozott környezeti terhelésért és azt ilyen konstrukcióban találták ki, de ahogy nézem - bár a járvány alatt megugrott rájuk némileg a kereslet - alapvetően nem használja senki őket.

2021. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, hogy a sajáttal milyen terepen, milyen sebességgel, stb. szoktál bicajozni....


Ez egy városi kerékpár alapvetően.

2021. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Körülbelül 15-20 km /h -val szoktam tekerni. De alig kell hozzá erőkifejtés, szintén városban szoktam vele tekerni, de nem mindig van kéznél.


Ezt kiküszöböltem a Lime elektromos rollereivel, de mióta már hivatalosan is segédmotoros kerékpárnak minősülnek így a kerékpárokra vagyok kényszerítve.


Azt a kerékpárt egyébként egy kézzel is simán megemelem, mégis tökéletes.


Van itt olyan esetleg aki rendszeresen használja a Mol Bubi kerékpárokat? Nagyon érdekelne egy picit részletesebb tapasztalat.

2021. júl. 13. 16:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Lassan egy hónapja ezekkel járom a várost, minden nap. Ennél biztonságosabb kerékpárokat még életemben nem láttam! :O
2021. aug. 18. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!